Избор на клиника за плодност

плодност

Одлучивме за опцијата за клиника за плодност за да има бебе, и имаме Многу сомнежи. Кој центар е оној што најмногу нè интересира?

Интуицијата не е секогаш најдобрата алатка за пребарување. Најдоброто е анализирајте различни варијабли, како што се бројот на информации и стапката на успех.

Извори на информации за клиниката за плодност

Ако сакаме да го видиме регистарот на овластени центри во Шпанија, на страницата Веб-страница на Министерството за здравство ќе ги најдеме потребните информации. Исто така, има многу информации за веќе овластените центри на страницата Веб-страница на шпанското друштво за плодност.

Меѓу податоците што треба да се соберат, а кои ги дефинираат разликите помеѓу една и друга клиника за плодност е број на интервенции што го прават секоја година, квалификуван тим Што имаат тие? технолошки ресурси на клиниката, способност да иновираат и да им понудат на корисникот најсовремени ресурси, професионалци и нивните квалификации, итн. Истиот центар треба да не информира за овие податоци.

Често се случува тоа разлики помеѓу клиниките Тие не се секогаш обележани со услуги со висок и многу низок квалитет, туку повеќе ресурси што ги имаат овие центри можат да бидат многу различни.

клиника за плодност

Во врска со тимМора да има лекари од различни дисциплини, како што се специјалисти за природна терапија, физиотерапевти, психолози, андролози, гинеколози итн.

Ефективна комуникација

Од суштинско значење е да има добра комуникација помеѓу медицинскиот тим и оние кои посетуваат клиника за плодност. Постојат многу ментални и емоционални фактори кои влијаат, во прашањата на асистирана репродукција.

Оваа интеракција помеѓу корисничката двојка и лекарите Мора да биде многу близу, професионално, но близу до срдечноста. Овој третман ќе го набудуваме веќе на првото назначување. Ако не ни е пријатно првиот ден, можеби е препорачливо да најдеме друг центар.

 

Извори на слика: Ла Секста / www.tahefertILIDAD.es


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)