Кој е идеалниот ремен за секоја панталона?

Не се сите ремени исти, ниту пак сите панталони се исечени од истата шема. Во која било продавница за самопочитување можеме да најдеме а голем број модели на ремени за сите вкусови и можни комбинации, бидејќи секоја панталона одговара подобро со еден или друг стил на ремен. Кај жените, опсегот е многу широк, но за среќа во машка мода, овој опсег е значително намален. Во оваа статија ќе ве упатиме да покажеме каков тип на ремен работи добро со секој тип панталони.

Комбинирајте го вистинскиот ремен со панталони

Кинески панталони

Видот на ременот погоден за овој тип панталони мора да биде тесен, како и фин и по можност со сличен тон на панталоните за да не се судрите

Со костум

Како и кај чиносот, така треба и типот на ременот бидете тесни, со тесна тока, тенки и бојата на панталоните или кошулата ако не е многу раскошна боја. Ако исто така одговара на бојата на чевлите, ќе одиме како четка.

Фармерки / фармерки

Овој тип панталони оди добро со широки ремени со големи токи. Може да биде изработена од ткаенина или со дупки, цртежи или бои. Но, во умерени количини, ако не и да не останеме на свое место, бравата на ременот не треба да привлекува прекумерно внимание, но сакаме секогаш да го привлечеме вниманието на нашите соговорници кон нашето меѓуножје.

Без појас

Ременот одамна престана да биде неопходен предмет, станувајќи само декоративен, па ако не е неопходен поради видот на облеката што ја користиме, не мора да бидеме принудени да ја носиме. Кога носиме спортска облека (Не се осврнувам на тренерки) ременот е премногу, исто како кога сакаме да дадеме слика без напор надвор од канцеларијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)