Како да изберете најсоодветна капа за секој изглед

Видови машки капи

Додадете гравче на изгледот Не е толку едноставно како изборот на оној што го сакаме најмногу тој ден и подготвени. Ако не е во согласност со остатокот од облеката, резултатот ќе биде катастрофален.

Секогаш да носите најсоодветна капа за секој изглед, првата грешка што треба да ја избегнете е секогаш да купувате ист тип. Набавете разновиден арсенал и следете ги овие совети:

Паметната капа

леонардо-дикаприо-беретка

Кога станува збор за капи, никој од нив не прави толку добар натпревар со костум како беретка. Леонардо ди Каприо и Бред Пит се свртуваат кон овој додаток кога сакаат нешто да им ја покрие главата што не се коси со нивниот официјален изглед.


Алпската капа

Бини-помпон

Шапки од пом пом се она што ви треба ако одите на снег (или станува збор за вас). Идеално за кога нема време да остави простор за процут и ние сме принудени да прибегнеме кон добра јакна и водоотпорни чизми.


Шапката „Стрит Стил“

Ловци и ко капачи

Ловци и ко капачи

Вообичаено надополнување на уличниот стил, ставете квалитетна капа со вашиот домашен изглед, оние со кои се чувствувате подготвени да ве спречи кул ловец на улица.


Урбаната капа

Зачуден

Зачуден

Ако верувате изразито спортски изглед, типот на капа што најдобро ќе работи за вас е оној со текст. Таа е најнеформална од капи, па затоа не се судира со максималистички тренерки, дуксери и патики.


Капаче мече

асап-карпести-Бини-Гучи

Ранливоста на косата и мажите се два тренда Независните се најдоа во крзнени капи оваа зима, како овој стил на ангора со уши од Гучи, носени од раперот и модната икона A $ AP Rocky.


Разноврсна капа

ребрест-чувар-Бини

Рамна, фитинг капа добро одговара на скоро што и да е. Од сите свои можности, онаа што најмногу ни се допаѓа е како дел од неформален стил да излеземе на пијачка после работа. Фармерки, џемпер, јакна, спортски чевли и плетена капа што открива малку коса (доколку имате).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.