Како да избегнете расправии со вашиот партнер ако одите на одмор?

празници

Одморите се идеални за поврзете се со вашите најблиски и создадете незаборавни моменти. Сепак, исто така е времето што, според статистичките податоци, претставува зголемување на стапката на разводи.

Затоа, совршено време за споделување Може да се претвори во време на паузи и тага.

Во наши раце е што се случува за време на празниците. Можеме да преземеме одредени мерки за да избегнеме расправии со вашиот партнер.

Неколку совети за да избегнете расправии со вашиот партнер

Истражување и план

Ако одите на патување, изберете со вашиот партнер дестинација што и двајцата ја сакате. Тоа е начинот на кој и двајцата можете подобро да уживате во патувањето. Мора да ја испитате културата и динамиката на местото, да се изненадите едни со други.

исто така, може да се организираат креативни активности да изведува за време на патувањето. На овој начин, патувањето ќе биде нешто уникатно и забавно, кое ќе се памети многу години.

Избегнувајте идеализирање на годишните одмори, бидејќи ова може да ве разочара и да имате лошо расположение.

Направете го нашиот дел

Кога станува збор за разговор со вашиот партнер, држете го умот отворен за подобро разбирање и разгледување на нивните предлози. Треба да ги оставите работата и грижите настрана. Запомнете дека ова време е за вас да се опуштите и да бидете среќни, со себе и со вашата околина.

двојка

Индивидуалност

Важно е да оставите простор да бидете разделени, бидејќи ова ќе даде можност да размислиме за животот на секој од нив.

Романтизам

Секогаш е добро да се испланираат романтични моменти за време на празниците, до одржувајте ја страста жива и развивајте блискост. Особено двојката треба да ги искористи ако има деца, бидејќи со нив самото време има тенденција да се намалува. Ако имате намера да го изненадите вашиот партнер, размислете што можеби најмногу ви се допаѓа: гастрономски, културен, плажа, планински и планински туризам, спортови на вода ... Постојат многу опции.

Извори на слика: Комуникации / дневник на сексолог


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)