Идеи за да го натерате вашиот партнер повторно да се зауби

падне во -убов со вашиот партнер

Кога фактори како што се стресот од работа, недостаток на време или едноставна рутина тие почнуваат да влијаат на нашата врска, време е да се преземе иницијатива и изненадете го нашиот партнер со искуство што ни овозможува да споделуваме и да уживаме во нови посебни моменти.

Кога и да сме подготвени да го направиме чекорот и да се пуштиме, ќе најдеме автентично искуство што ќе ни ја врати енергијата и вистинските вибрации. Страст, релаксација, авантура ... кој подобро од нас да знае што ни треба, затоа што не е важно времето, туку интензитетот, илузијата за бегство на друго место каде што ќе можете повторно да се обидете или споделите нешто што ни се допаѓа. Но, што можеме да сториме? Каде го наоѓаме?

романтична вечера

Романтична вечера е секогаш идеја

Уживајте во Спа во Мар Менор, бегство до јужниот брег на Португалија, возење со камила низ Доњана, луксузна вечера во планините Кантабри, романтичен престој во средновековен замок ...

Автентично бегство е едно од подобри начини за повторно поврзување со нашиот партнер. Или со резервација однапред или искористување на понудите во последен момент, на портали како што се Викендск Можеме да најдеме вакви активности со кои ќе уживаме во следниот долг викенд или кој било друг викенд на поинаков начин.

Цела Европа е на дофат на раката и нуди илјадници планови за сите вкусови, желби и џебови. Уживајте во дегустација во винарската визба во Бордо од XNUMX век, посетете го Риас Баиксас со крстарење, поштенски линија по Пикос де Европа, изгубете се на коњ низ астуријските шуми ...

пар возење со коњ удел посебен момент со нашиот партнер или едноставна промена на контекстот честопати е доволна за да се релаксираме и повторно да се поврземе со она што ни е најважно. Бегството од ден на ден, макар и само на неколку моменти, е психолошки еден од најдобрите начини да се откриеме и откриеме.

Многу пати не станува збор за зборување, туку за правење, за сонувајте за моменти и специјални производи и претворете ги во вистински искуства, бидејќи иако постојано ќе наидуваме на тешкотии да се соочиме, сè додека можеме да најдеме време да ги спроведеме, споделиме и уживаме во автентични искуства кои позитивно ги зајакнуваат средствата на нашата врска, ќе постигнеме дека билансот паѓа на позитивното рамо до рамо колку сме се обиделе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.