Идеален вид брада за мажи со долго лице

Рајан Квантен со брада

Актерот Рајан Квантен носи идеална брада за формата на лицето

Можеби е тоа бради Тие веќе не се тренд, но има многу мажи кои веќе го носеа порано и ќе продолжат да го прават тоа. И, ние не ве забораваме, па затоа еве една белешка посветена на сите вас, особено на оние со долги лица.

на издолжени лица Тие генерално се посоодветни за коса на лицето отколку за овални, иако тие исто така бараат поголемо одржување. Овде објаснуваме како да добиете тип на брада што најмногу одговара на овој облик на лице.

Издолженото лице не треба да додава повеќе должина, па затоа треба да започнете со потстрижување на косата за да не излегува надолу од мандибуларен ниту брадата. Повторувајте го еднаш неделно или на секои две недели, во зависност од брзината на растот на косата на лицето.

О Манганиело

Al мустаќи Можете да му дадете форма што ви се допаѓа најмногу, само треба да бидете сигурни дека ширината (од агол до агол) е малку поголема од устата. Во спротивно, би ја потенцирале должината на лицето, кога она што го бараме е да го скриеме за да го усогласиме лицето.

La перила или клучот е косата што расте на долната усна. Мора да биде остров кој е поширок отколку што е долг, слично како што изгледа глумецот eо Манганиело на сликата погоре, додека страните на брадата ќе се држат прилично кратки, освен во областа на бочни изгореници, каде што дополнителна густина може да помогне создаваат илузија на пошироко лице.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.