Игри во пар

игри со двојки

Добриот сексуален живот може да му помогне на партнерот да биде активен и среќен многу подолго. За луѓе кои биле заедно подолго време или сакаат да доживеат нови работи, има игри со двојки. Благодарение на овие игри, може да се воспостави врска помеѓу двајцата за да се подобрат интимните моменти и да се помогне да се надминат деликатните моменти во врската.

Затоа, во оваа статија ќе ви кажеме сè што треба да знаете за игрите во двојки, нивните карактеристики, видови и предности.

Предности на игрите во парови

в coupleубен пар

Сексот не може да помогне во многу аспекти на парот и не само за да создаде задоволство. Меѓу придобивките што ни ги дава сексот според научните студии го имаме следново:

 • Помага во спречување на стресот и намалување на истиот. Сите имаме комплициран живот и ова може да ни помогне да се подобриме.
 • Подмладување помага на парот да се чувствува помлад.
 • Продолжете го нашиот живот.
 • Го подобрува кардиоваскуларното здравје.
 • Ја подобрува самодовербата и расположението за ослободување на ендорфин.
 • Помага во одржување на имунитетниот систем посилен

Како што можете да видите, сите тие се предности. Затоа, двојните игри можат да помогнат во подобрување на квалитетот на сексот. Повеќето од овие игри што одговараат се игри во кревет. Сексуалните односи се навистина пријатни, но како одминува времето и парот почнува да има поголема монотонија, таа илузија е изгубена. Ова е она што е познато како пуштање на пламенот на страста. Експертите препорачуваат парот да биде креативен за да не се случува тоа и понатаму.

Ајде да видиме кои се главните игри со двојки што можат да ви помогнат да го вратите пламенот на страста.

Игри во пар

женска долна облека

Сексуална температура и задржана

Една од класиците на постелнината е чувството за играње со нашето тело. За да го направите ова, едноставно земете коцка мраз или пијте топол пијалок. Можеме да нанесеме коцки мраз директно на лицето што сакаме да го стимулираме или да го ставиме во уста некое време (како топол пијалок), така што кога вежбаме орален секс или лижење на чувството е различно, благодарение на топол или ладен јазик.

Уапсениот е уште една од еротските игри во двојки, класика која се состои од лисици на член на двојка за да не можат да се движат. Во оваа игра, улов генерално се симулира.

Еден од двата члена на парот бил врзан за рацете (и стапалата во многу случаи) и бил на милост и немилост на друго лице кое било задолжено за давање среќа. Оваа ситуација е многу охрабрувачка за многу луѓе.

Коцки и вкусови

Играта со коцки е варијација на претходната игра. Се состои од двајца членови на парот на кои им се доделени различни броеви. Едниот е два парни броја, а другиот е непарен. Потоа завртете ги коцките и победникот ќе биде врзан 5 минути и ќе се забавувате со парот.

Ако чувството на топло и ладно е многу пријатно, тогаш вкусот е добар. Предноста на оваа игра е тоа што можете да бидете со саканата личност и истовремено да го воодушевите вкусот со чоколадо, јагоди или сладолед.

Можете да го промените вкусот на секого, иако некои класици користат чоколадо за да ги покријат деловите од телото и да ги исчистат со јазик. Тој исто така јаде јагоди и шампањ со парот на еротски начин. Важно е да не ги користите рацете, туку сè друго.

Масажи во неколку игри

Масажата е секогаш пријатна и релаксирачка, многу погодна за зголемување на сексуалната возбуда и создавање идеална атмосфера за сексуален однос. Масажата може да се направи во истиот кревет, а лицето кое ја прима масажата треба да биде со лицето надолу и да се чувствува пријатно.

Постојат различни видови на масла, со различни ароми, кои произведуваат различни сензации. Допирот, мирисот и чувството на маслото можат да бидат многу стимулативни, а масажата е идеална за предигра во кревет.

Секс бомбите се сокови во кревет што можат да инспирираат задоволство. Ова е едноставна игра што вклучува земање часовник и поставување временски слот што не смеете да го внесувате. На пример, ако ви кажат дека за 20 минути не вреди пенетрација, но дека се дозволени само милувања, бакнежи, каснувања и сл. Мора да почекате да помине време.

Играта на хартијата може да биде една од најеротските за парот. Многу еротска игра што може да ги стимулира вашите сетила. Се состои од земање две тегли и ставање низа парчиња хартија во нив. Различни глаголи поврзани со сексуално и возбудливо однесување се напишани на секој лист хартија, како што се цицање, лижење, гризење итн. Во другото шише има документ со делови од телото. Комбинацијата од два листа хартија ќе ви каже што треба да му направите на вашиот партнер за тој да може да чувствува вистинско задоволство.

Друга митска игра е со врзани очи, затоа што кога некое лице не може да гледа, другите телесни сетила се зголемуваат. Ова е една од наједноставните игри со двојки. Со врзани очи, нека парот ја заврши својата работа за да нè задоволи. Фантазијата игра важна улога во оваа игра, а комбинацијата со играта на притвореникот е идеална.

Имагинација за моќта

еротски игри со двојки

Постојат неколку игри во неколку парови каде можете да и дадете многу на имагинацијата. Постои игра позната како битка. Оваа игра може да го претвори креветот во борбен прстен. Тука нема потреба од насилство, но може да биде забавно. Двајцата членови на двојката мора да ја отстранат облеката и да држат перница што мора да ја користат за да започнат борби. Не станува збор за повреда но да уживаат убаво. Ова може да создаде релаксирана атмосфера и на крајот да заврши со loveубов, наместо со војна.

Последната од двојните игри се вика "каков вкус има мојата уста?" Овој сет за постелнини е многу погоден за комбинирање со игри со слепа боја. Исто така, кога едниот од двајцата членови на двојката е со врзани очи, другиот става различна храна во устата: чоколадо, сладолед, јагоди, алкохол, крем, Итн

Целта е лицето со врзани очи да погоди што има во устата на другиот. Ако не е точна, тогаш лицето кое нема врзани очи ќе го извалка своето тело со храна, а исчезнатото лице ќе мора да го лиже и да не го чисти телото со рацете.

Се надевам дека со оваа информација ќе можете да дознаете повеќе за игрите во двојки и нивните предности.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.