Зошто мажот избегнува жена што му се допаѓа

Зошто мажот избегнува жена што му се допаѓа

Во средината на почетокот на врската мажот може избегнувајте жена што му се допаѓа. Тоа е однесување кое се покажува дека е често, иако не изгледа така. Мажите постапуваат така, некое време се чувствуваат страсно и даваат се од себе и наеднаш постепено ве избегнуваат.

Мажите имаат друг ритам на заљубување, ако и тие се чувствуваат принудени или безбедни да ја задржат таа посветеност тие може да се оддалечат од време на време. Најдобриот совет е да почекате се да тече нормално, да нема силни врски и да почекате да се појави магијата. Спротивно на рецензираното, постојат жени кои не можат да имаат толку трпение и имаат потреба од одговори за ваквото однесување.

Зошто мажот избегнува жена што му се допаѓа?

Многу жени се прашуваат инкогнито дека можат да откријат зошто надежен човек, одеднаш те игнорираат или поставуваат ѕидови за се да продолжи со поинаков ритам. Овој факт создава големи неизвесности а се работи за влегување во нивната психологија или барање причина.

Покренатите прашања може да бидат важни. Дали има некој конкретен начин што ме тера да те игнорирам? Дали вели дека многу му се допаѓате, а потоа не ви го покажува тоа? Ставот на мажот не се согласува во некои теории и сериозни прашања во распрашајте се за вашата личност и да ги спротивставиме хипотезите.

Несигурноста

Има навистина чувствителни и срамежливи мажи кои не знаат како да се соочат со врската. Кога станува збор да остават се да тече со целосна хармонија, тие само гледаат дека има пречки поради нивната континуирана несигурност. Иако изгледаат тотално самоуверени мажи ќе покаже несигурност кога се обидувате да одржите нешто во живот.

Зошто мажот избегнува жена што му се допаѓа

Зошто се случува? Тие сигурно го чувствуваат тоа таа жена е над нејзините можности а не знаат да мерат. Има мажи кои се борат да се појават она што не се и тој напор ги тера да се повлечат на крајот. На дното на ова прашање може чувствуваат страв од отфрлање, Имале тешки врски или доживеале трауматично раскинување и тоа ги прави да се чувствуваат несигурни.

Тој човек веќе го доби тоа што го сакаше

Во други случаи, едно лице може да се набљудува тој веќе го постигна она што го сакаше. Кога ќе почувствуваат дека таа жена тие веќе го освоија со секакви ласкања, а потоа уморни се и опушти се. Во овие случаи најдобро е да се биде жена која има своја независност, која нема потреба да биде со некого за да се чувствува исполнето и не дозволува да расте како личност. Но, мора да го почувствувате тоа, ништо за да ја создадете оваа тактика и да бидете вознемирени внатре.

Се измори од таа врска

Иако звучи лошо, има и мажи кои уморни се од врската. Сигурно е во момент на неодлучност, му се допаѓате, но длабоко во себе не си жената на неговиот живот. Во тоа време овој тип на маж има привремени врски или освојувања со други жени за да создаде споредба. Малку по малку ќе забележиме како тој човек се оддалечува затоа што се забавува со други видови на емоции.

Зошто мажот избегнува жена што му се допаѓа

Недостаток на социјални вештини или емоционална интелигенција

Многу луѓе не можат да зависат од контролирајте ги вашите емоции. Некои денови се чувствуваат како да се будни, а друг ден колабираат, па некој друг ќе забележи такви промени. Има мажи кои не поминуваат за вашиот најдобар социјален и работен момент, а тоа им отежнува да можат да воспостават врска како пар со целосна нормалност. Соочен со тој емотивен конфликт бегаат од ситуации кои ги чинат носат со целосна нормалност, бидејќи немаат доволно алатки за да се соочат со стресни ситуации.

Недостаток на иницијатива

Некои мажи не сакаат да го направат тој чекор напред поради нешто што тие го кријат во својата личност. Овие луѓе создадоа тип на семејни односи што потоа го екстернализираат на другите.

Зошто мажот избегнува жена што му се допаѓа

Тие се мажи кои отсекогаш биле воспитувани од семејство предводено од женаВо овој случај мајката секогаш ги носела сите одлуки. Тоа ќе се одрази на вашите романтични врски, бидејќи вие секогаш ќе бараат жена со карактер и којзнае како да ги манипулира каде треба да шетаат. Кога жената гледа дека мажот губи интерес, тоа е всушност затоа што сега тој е оној кој бара од жената да ја насочи таа врска.

Меѓутоа, жена која не знае што да прави во овие ситуации, мора анализирајте и почекајте. Времето ќе ви помогне да одговорите на сите тие прашања, бидејќи жената со овие неуспеси исто така се прашува дали тој маж ќе вреди или не. Обично мажот губи интерес или избегнува жена кога се внатрешни прашања или интернализирани емоции не можат правилно да решат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)