Како да знаете од каква облека во вашата гардероба треба да се ослободите

Армарио
Со пролетта, време е да се направи гардероба да се промени. Идеален повод за внесете повеќе кислород и функционалност во вашата гардероба, одвојувајќи се од некоја облека. Пробајте, многу е ослободувачко.

Но, како знаете од што да се ослободите? Следниве клучеви ќе ве водат кога исчистете го плакарот безбедно, тоа е да се каже без идни жалења.

Тие не се вашата моментална големина

Сите ние имаме повеќе од една облека во нашата гардероба која е преголема или премала.... или едноставно не ни одговара. Ги чуваме во надеж дека еден ден тие ќе се прилагодат совршено на нашите тела на чудесен начин. Но, тоа никогаш не се случува. Можеби сте направиле погрешна големина кога сте ја купиле или вашето тело се променило, во реалноста причината е малку важна, бидејќи со нив може да сториме само едно: донирајте им да имаат повеќе простор во плакарот.

Тие се застарени

Ако стара облека не може да продолжи да се носи без оглед на модата во тоа време, тоа значи дека не е безвременска и затоа е застарена. Сепак, секогаш мора да резервираме простор во плакарот за застарените, особено ако се работи за квалитетни парчиња. И дали некои завршуваат повторно да станат тренд (ако имате нос, сигурно ќе го видите како доаѓа), додека други можат да дадат оригинален шмек на вашиот изглед доколку се осмелите.

Фармерки со чизми

Ако, гледајќи го на тоа објективно, не гледате ниту една од овие две можности можни, а исто така не и припишувате некаква сентиментална вредност, дојде време да се ослободиме од него. Со друга облека, толку многу размислувања не се потребни. Recognizeе ги препознаете бидејќи само гледањето ќе ги повреди вашите очи, како оние грди широки панталони и чизми што се носеа во 90-тите и 2000-тите.

Тие го достигнаа крајот на нивниот корисен век

Сè што има почеток има крај, а облеката не е исклучок. Оние стотици мермери што ги немаше кога го купивте, е непогрешлив знак дека дошло време да ја пуштиме. Кога ткаенината ќе стане фина како хартија за цигари или десетици миења ја исклучиле нејзината оригинална боја, облеката исто така вика дека нејзиниот сегашен циклус е завршен, иако има случаи кога овој ефект може да биде многу кул во маиците, особено ако сте во стилот на гранџ.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.