Земја знамиња на Лакост Полјаците

Поло Лакост Шпанија

Француската фирма Лакост продолжува со својата политика за обновување да се обиде да ја надмине типичната слика на крокодилското поло што го направи славна низ целиот свет и со тоа да и пристапи на новата публика.

Во колекцијата што ви ја претставуваме денес, Лакост го прилагоди својот крокодил и го „облече“ во боите на знамињата на разни земји. Идеја која сигурно ќе им се допадне на многу следбеници на фирмата за една година во која треба да се одржат Европското првенство во фудбал и Олимписките игри во Лондон.

Името на оваа колекција на поло маици со знамиња на земја е Кроко знаме. Колекцијата е составена од единствена бела поло маичка со познатиот крокодил, персонализирана со знамињата на земји како што се Шпанија, Франција, САД, Италија, Велика Британија, Аргентина или Бразил, меѓу другите. Дали ви се допаѓа идејата? Или сте од оние кои не сакаат да носат поло маица со знамето на вашата земја?

Повеќе информации - Лакост


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.