Дали го познавате стилот Rock Chic за мажи?

Рок шик

За многумина, рок е стил и изглед на провокација и заведување, што ни овозможува да ја извадиме таа „лажна“ страна што сите ја носиме внатре.

Стилот Rock Chic кај момчињата има агресивни допири, дури и со употреба на чизми со високи потпетици. Може да се носи и со патики, нудејќи повеќе младешки и опуштен воздух.

Што се однесува до додатоците, најчести во Rock Chic се обетки, крстови и черепи. Сè зависи од тоа што секој сака да придонесе за својот стил, што може да биде привлечен, провокативен и недооценет за гледањеz,

Комбинацијата со друга облека

рок

Навистина за да се облечете во стилот Rock Chic, не мора да бидете корсети во одредена облека, но можете да го комбинирате и да го прилагодите на вашиот сопствен стил. На овој начин, карпата може да се комбинира со облека и облека од различни стилови.

Овој изглед на Rock Chic Таа е идеална за мажи кои избираат лежерен, но шик стил истовремено. Тој е човекот на XNUMX век, урбан, лесен за гледање во ноќен клуб.

Облека во стилски рок-шик

Добрата фармерка е основна облека на овој тренд. Во овој стил, маицата е најдобриот избор, комбинирајќи ја со кожна јакна или обичен блејзер, во зависност од тоа дали сакате да постигнете поформален или смел изглед.

Како што гледаме, во трендот Rock Chic, кожната јакна е иконска облека што се користи со кошули, џемпери, маици или смела мешавина од овие елементи. Тие се облека со класичен тон, со носени нијанси, дури и со излитени места.

Кои додатоци може да се изберат за овие облеки во Rock Chic?

На класични или гроздобер додатоци тие се најдобриот додаток за рокерскиот изглед. Без разлика дали станува збор за носен појас, Rolex во стилот на гроздобер, некои ретро очила за сонце итн. Постојат многу идеи.

За овој тренд, кожата е обично широко користен материјал, поради нејзините прави линии, нејзината привлечност и нејзината личност.

Извори на слика: Pinterest / adin-scs.es


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)