Здрави пијалоци со доаѓање на топлина

здрави пијалаци

Зимата заврши и со тоа завршува потребата да се носи палто и да се пие топло чоколадо. Сега е жешка сезона и што на нашето тело му треба да се одржува кул од ефектите на сонцето.

Сепак, тоа не значи дека треба да го наполниме нашето тело со газирани пијалоци и други пијалоци врз основа на хемикалии и бои, што само ќе предизвика штета на вашето тело и фигура.

Идеи за здрави пијалоци за справување со жешкото лето

Ладен чај со лимон

Топол чај ги релаксира нервите и може да помогне дури и при диета; покрај тоа, има добар ефект на ладење. За да функционира оваа комбинација на модерност, мора да биде многу ладно, придружено со три коцки мраз и неколку капки лимон.

Овошни пијалаци, здрави пијалоци

За ова потребен ни е само екстракт од некое слатко природно овошје. Овој сок го комбинираме со мраз и се вклопуваме директно во блендерот. Резултатот е спектакуларен вкус помешан со студот на замрзната вода, со одличен ефект на ладење.

Сок од лубеница

Ова овошје е скоро целосно вода, а исто така може да го зачува студот на ненадминат начин. Еден од одличните здрави пијалоци за ова време. Ние исецкаме неколку паси, ја отстрануваме лушпата и ставаме во блендерот. Пред да го направите сето ова мора отстранете ги сите семиња.

Лимонада

лимонада

Пијалок на секое добро лето! Нема подобро освежување за да се соочите со летните горештини. Лимонот освежува со својата карактеристична киселина, но исто така е многу здраво за организмот. Овој цитрус помага при варење, обезбедува витамин Ц и помага во борбата против камењата во бубрезите.

Милкшејк од јагода

Јагода тоа е уште едно од оние плодови кои можат да освежат и да дадат големи придобивки. За да се разниша, пијалокот мора да содржи повеќе јагода и мраз отколку вода, оставајќи а прилично концентрирана супстанција. Општо земено, јагодата ќе помогне да не старее и обезбедува серија на навистина енергични витамини.

Како што гледаме, има многу опции за здрав пијалок, за замена на безалкохолни пијалоци и алкохолни пијалоци. Со овие пијалоци можете да ја одржувате фигурата, да се храните правилно и да се прилагодите на порастот на температурите.

Извори на слика: Ел Диарио де Хој / Youtube


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.