Згодни актери

Згодни актери

Ако сакаме да ја опишеме траекторијата на актерот, мора да го кажеме тоа За да станете славни, вашата кариера мора да биде беспрекорна. Покрај тоа што се згодни актери, тие се одлични филмски професионалци, тие се луѓе компетентни во својата професија, амбициозно сакајќи да го подобрувам секој ден повеќе и со креативен став

Тие блескаат во сите негови филмови, бидејќи освен што се добри актери нивната привлечност ги прави ненадмината. За многу од овие згодни актери, еликсирот на вечна младост им направи дупка на многумина, додека на други им направи текот на времето означува многу попосебна привлечност отколку што имале.

Шпански згодни актери

Макси Иглесијас

Згоден, привлечен и елегантен актер кој ја започна својата кариера правејќи неколку шпански телевизиски серии. До денес тој веќе има брилијантна актерска кариера зад себе и може да се види во филмови како што се 8 цитати, Дневник на Карлота o Лаги и масти.

Исус Кастро

Овој актер од Кадиз сигурно ќе остави повеќе од еден маѓепсан со неговиот продорен поглед. Се прослави со филмот Детето и оттаму започна незапирлива кариера со неколку шпански серии од голема важна слава. Уште еден негов филм снимен е Минималниот остров и за оваа година тој веќе има неколку работни места на патот.

Шпански згодни актери

Со цел одлево надесно: Макси Иглесијас, úесус Кастро, Мигел Анхел Силвестре и Марио Касас.

Мигел Анхел Силвестре

Сите го познаваме Мигел Анхел по неговата телевизиска улога Војводата во серијата Без гради нема рај, каде се прослави за неговата одлична работа и прекрасен изглед. Има изведено шпански филмови како на пр Свадба од мојот најдобар пријател, Вorубена скорпија, и странски филмови во американската зона како на пр Жао o Рефлексии.

Марио Касас Сиера

Ова 34-годишно момче тој има направено многу телевизиски работи што го направија славен, И, тоа е што тој започна да се занимава со реклами на телевизија и оттаму започна да студира глума. Оттогаш тоа е без прекин на договори и работни места. Можеме да го видиме во познати филмови како Палми во снегот o Три метри над небото.

Згодни актери што не се Шпанци

Ieејми Дорнан

Тој е британски актер и модел кој се прослави со главната улога во Педесет нијанси на сиво. Тој се прослави за своето убаво, мистериозно и волшебно однесување на момчето бидејќи нè хипнотизираше со улогата на секси момче и милионер. Можеме да го видиме на сцената со неговата суштина на интересен човек како во филмовите Опсадата на Јадотвил o Крај на почетоците.

Џерард Батлер

Овој шкотски актер е совршен срцекршач и е тоа со своите 50 години тој сè уште крева страсти. Неговите сини очи и множеството на неговите одлики му ја даваат таа особена привлечност, освен фактот што неговата професионална кариера не го остава за неколку комплименти, бидејќи Тој е вистински целосен актер и филмски продуцент. Можеме да го видиме во познати филмови и со тој сензуален изглед Боговите на Египет, Божји војник y Напад врз Белата куќа.

Зак Ефрон

Овој американски актер го има сето тоа и тоа е што на 32 години и неговото одлично тело ги направија сите негови соништа да се променуваат, бидејќи тие веќе се остварија. Покрај тоа што е актер, тој е музичар и во својата кратка кариера веќе има безброј проекти работел, вклучително и телевизиски серии и филмови. Можеме да го видиме во loveубовните филмови за да креваме страсти како во Кога ќе те најдам o Облак Чарли.

Згодни актери што не се Шпанци

Со цел одлево надесно: ieејми Дорнан, eraерард Батлер и Зак Ефрон.

Хенри Кавил

Познат како новиот Супермен, одличен актер и со завидна фигура. Неговите сини очи испуштаат нежност, контраст со црната коса и го прават човек со привлечно и неодоливо лице за многу жени. Оние што го познаваат го опишуваат како голем џентлмен и одличен британски хумор, но тоа не е сè, бидејќи се чини дека неговото мускулесто тело е направено од челик. Можеме да го видиме во филмови како Бесмртни или Грофот на Монте Кристо.

Jared Leto

Овој актер е разноврсен, бидејќи има брилијантна кариера како и актер и пејач на бенд, гитарист, пијанист и текстописец на алтернативниот бенд 30 секунди до Марс. Неговата возраст не одговара на неговата фигура, бидејќи на 48-годишна возраст тој сè уште го одржува лицето на невино и адолесцентно момче. Можеме да го видиме во филмови како Можните животи на никој o Реквием за сон.

Згодни актери што не се Шпанци

Од лево надесно: Хенри Кејил, aredеред Лето и Кит Харингтон.

Комплет Harington

Неговата привлечност е непобитен и тоа е дека актерот се крена како пена во својата улога Jonон Сноу во познатата серија на Игра на тронови. Ако може да се опише со неколку зборови во реалниот живот, неговите пријатели не пропуштаат да го квалификуваат како многу позгоден човек внатре и надвор, интелигентен и со голем талент. Не се сомневаме во сето ова, бидејќи зрачи со оној изглед на нежност, искреност и магнетизам што кажува сè. Освен неговото сценарио во ова величествено продолжение, можеме да го видиме и во филмови како Двоен идентитет o Завет на младите.

Поврзана статија:
Како да се биде совршен човек?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.