За што да разговараме со девојка

што да разговараме со девојка на состанок

Сигурно некогаш се случило да сте се дружеле со девојче и не знаете многу добро како да пристапите кон разговорите. Избегнувањето на непријатни тишини може да биде клучно за добар состанок и добар впечаток. Затоа, ако не знаете за што да разговараме со девојкаТреба да знаете дека постојат одредени прашања со кои се препорачува да се справите, иако е потребно да бидете целосно флексибилни бидејќи не се сите жени исти и треба да најдете заеднички јазик и кај едните и кај другите.

Затоа, ќе ја посветиме оваа статија за да ви кажеме за што да разговарате со девојка, така што датумот поминува совршено.

За што да разговараме со девојка

пијат кафе

Запознавање со некого за прв пат може да биде огромно. Покрај вашите очекувања, огромен е и притисокот да ве сакате и да остварите добри врски. Сите овие нервози ќе ги направат состанокот не помина во најдобар ред, бидејќи лицето не може да најде начин да се изрази или да покаже интерес за другата страна. Овие непријатни ситуации завршуваат со уништување на можноста да се објавите. Ајде да видиме кои се главните теми за кои девојчето може да зборува воопшто.

Патувања и страсти

Ако не знаете за што да разговарате со девојка, скоро сите сакаат да патуваат. Тоа е едно од најдобрите искуства на светот и може многу да помогне да се запознае некоја личност. С.Ако некое лице не сака да патува, многу може да се каже за неговите интереси, амбиции и животни проекции. Сепак, најнормално е што ако ме прашате за патувањата, тие ги направија своите искуства и бараат заеднички анегдоти.

Страстите се важни за запознавање на некоја личност. Треба да добиете информации или поперсонално ниво додека тече разговорот. На овој начин, можете да дознаете кои се најсилните чувства и дали сте решена и ентузијастичка личност. Со ова можете да дознаете дали нивните интереси се компатибилни со вашите. За да запознаете девојка, не е важно да имате заеднички интереси, но важно е тие да бидат компатибилни со вашите.

Друг фундаментален аспект што станува од витално значење на состанокот е прашањето каде живеете. Можеби сте нови во градот или живеете во истата населба многу години. Ова може да помогне да се воспостави разговор за вкусовите и интересите во однос на културата, познаниците, пријателите, обичаите или повеќе лични навики. Ако знаете како добро да се справите со разговорот, тие можат да се запознаат и да видат дали нивните вкусови се слични на вашите. На овој начин можете да добиете идеи да ја одведете на втор состанок што ви овозможува да дознаете повеќе за нејзиниот ентериер.

Прашајте за нивните активности

Ако не знаете за што да разговарате со девојче, прашувањето за нејзините активности и начинот на кој го организира нејзиниот секојдневен живот и нејзиниот секојдневен живот може да биде интересно да дознаете повеќе за неа и да покажете дека сте заинтересирани. Може да им дадете до знаење на што го трошат своето време. Можете исто така да знаете за вашата работа со сите ваши интереси и удобно насочување на вашите енергии и одговорности што ги имате во вашиот секојдневен живот. Со овој говор можете да знаете дали е така поактивна или пасивна жена, доколку има дополнителни активности како што е некакво хоби или спорт на кои таа го посветува своето време. Ако нејзините пријатели или семејство се важни за неа или ако е посветена на некоја кауза.

Друг аспект на учење за што да разговараме со девојче е прашањето за нејзиното слободно време и за време на викендите. Повеќето луѓе се ослободуваат од работа за време на викендот и тоа е кога имаат најмногу слободно време. Ако поставите прашања што тој обично ги поставува за време на викендите, можете да добиете идеја за неговите интереси и вкусови и да откриете дали тие се компатибилни со вашите за време на периодите на одмор.

Кога лицето не мора работењето често го посветува вашето време и енергија на работите што навистина ве интересираат. Затоа, можете да ја знаете личноста многу над рутините и дневниот ритам.

За што да разговараме со девојче: миленичиња и омилена храна

за што да разговараме со девојка

Тие се две теми на разговор што треба да излезат скоро задолжително. Скоро повеќето луѓе сакаат миленичиња и тоа е тема што може да генерира одлична врска помеѓу вас двајца. Animивотните често ги будат најдобрите чувства кај некоја личност. Од овој разговор може да изгледа прашањето за нејзиното омилено животно, да знае дали миленичињата и се важни и да се спротивстави на тоа дали имате или сакате миленичиња. Исто така ви овозможува да знаете дел од нивниот интимен живот и да знаете дали е компатибилен со вашите сопствени вкусови.

Од друга страна, го имаме прашањето за омилената храна. Ако ги прашате која е нивната омилена храна, зборувате за луда личност која може да даде многу игра и интерес да знае повеќе за тоа. И, стои наука зад ова прашање. Постојат некои студии спроведени од психолози кои покажаа дека луѓето кои претпочитаат горчлива храна како незасладено какао и ротквица може да имаат нешто понепријателско однесување и размислување. Иако ова не треба да се однесе во крајност, погодно е да се има предвид.

Ризични прашања

прашај девојка

Пред да преминете на ризичните прашања, важно е да знаете што правите. Познавајќи ја нивната професија, можете да имате јасни сигнали за тоа каков е нивниот животен стил. Можете да ја знаете опкружувањето каде што се движи, идеја за неговиот карактер, луѓето кои се во нејзиното опкружување итн. Ако ме прашате дали му се допаѓа неговата работа или работата за која отсекогаш сонувал, ќе знаете за неговите аспирации, страсти и илузии.

Што се однесува до ризични прашања, можете да прашате колку двојки имала порано или кои живееле во врска со некои контроверзни теми. На овој начин, можете да генерирате атрактивна дискусија што ќе ја напушти вашата зона на удобност и ќе ви овозможи да ја знаете над површните прашања. Така, можете да видите поискрен поглед на неговиот начин на постоење.

Се надевам дека со овие информации ќе можете да дознаете повеќе за што да разговарате со девојка, така што датумот ќе помине добро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)