Зошто ни се спие по водењето loveубов?

спиење после сексЕдна од најголемите критики и борби што ги имаме со нашите жени е дека по секс сесијата, нас станува многу поспана и не можеме да ги споделиме моментите после неа со неа, како што се прегратки, галење или бакнежи.

Ок сега Зошто ни се спие по сексот? Тоа е многу едноставно. Телото на мажот вложува огромни напори да постигне оргазам и целата таа потрошувачка на енергија, при релаксација, е она што предизвикува сон.

Покрај тоа, за време на ејакулацијата, мозокот на мажот лачи разни хормони, многу од нив се поврзани со сексуално задоволство; Но, еден, особено пролактин, ќе го успие човекот после сексуалниот однос.

Веќе имаме совршен изговор за да и ја дадете на вашата сопруга ако заспиете по сексот!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)