Зара прифаќа трикотажа во својот нов едиторијал

Зара на падот на температурите одговара со а едиторијал во кој претставува дел од својата нова плетена облека и додатоци.

Класичните џемпери со кабел и жакард не изостануваат меѓу предлозите на шпанската фирма за оваа есен / зима. Исто така, има простор за ребрести, кадрави плетења и модерни ткаенини и техники, како што се алпака или интарзија.

Големото присуство на жолта боја ја истакнува топлината на едиторијалот. Оваа боја прифаќа различни тонови, текстури и мотиви за да се појави во различни облеки и додатоци.

Зара бара а рамнотежа помеѓу тесните и преголемите парчиња во оваа колекција. Исто така, нуди многу алтернативи (круг, шип и лебед) кога станува збор за типовите на вратот.

Насловен како „Текстури на трикотажа“, издавачот вклучува неколку совети за комбинирање на плетената оваа сезона. Зара предлага идеи како да се носи преголеми плетени џемпери полите задебелени класични палта да добиете изглед за стекнување современ ефект или да го насочите вниманието кон неговата текстура и боја, комбинирајќи го со црни панталони и чевли.

Едно од парчињата што најмногу го привлекува вниманието на издавачот е оваа црвена макси марама во комбинација со преголем плетен џемпер од жакард. Зара силно се обложува на овој стил на шал, кој не штеди на плетени сантиметри за да го заштити вратот од налетите на ледениот ветер. Комплемент кој нуди многу модерен допир, а кој е достапен и во цврсти бои (црвена, црна, сива ...) и во риги.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.