Враќање на тексас јакна, совршен основен пролет

 тексас јакна пролет 2013 година

Иако е вистина дека никогаш не престана да води, во поголема или помала мера, реалноста е таа тексас јакна се врати да остане. Ако во седумдесеттите години го живееја својот најславен период, во осумдесеттите години тие однесоа ласерски завршетоци, па дури и рампа, а во 90 такво мора да на естетиката гранџ довреме, ова пролет-лето 2013 година, врати се уште еднаш и посилен од кога било.

И дали е тоа трендот на тексас со целосен изглед, или што е исто, комбинирајте неколку тексас облека во истата Како целина, доведе до оваа облека, тексас јакна, уште еднаш во центарот на вниманието на најмодерниците. Денес предлагаме неколку примери за ова дело од суштинско значење во вашата гардероба.

Денимната јакна е „мора“ на сезоната

тексас јакна пролет 2013 година

En НЕ од Манго се одлучија за една од најпознатите трендови, завршувањата ефект на белење, и дека веќе видовме подигнати на модните писти од неколку дизајнери. Сега, шпанската фирма предлага многу подостапна верзија со оваа оригинална завршница.

тексас јакна пролет 2013 година

До точка на трендови кои се инспирирани од Ацтечки отпечатоци од воздух, и дека тие веќе триумфираа минатото лето, во Рекреиран гроздобер - најмногу линија ретро од Асос - ја најдовме оваа јакна тексас украсени со шарени панели со шари.

1-тексас2

En Топман  тие предлагаат една од theвездените комбинации на сезоната; тексас јакна плус дуксер. Иако во овој случај и осветлувачки слоеви, аспираторот е вметнат во самата јакна.

тексас јакна пролет 2013 година

Иако сигурно од сите презентирани, најсвежата верзија, е оваа од која тие предлагаат Остров на реката. Зборуваме за јакна без ракави. Совршено парче за создавање прекривки, носејќи го преку дуксер или стилска кошула повик, на пример, па дури и за користете како елек. А, кој преферираш?

Повеќе информации - „Мора“ на сезоната: печатени панталони, дали се осмелувате?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.