Yellowолтата сака да биде бојата на ова лето

Yellowолтата е подготвена да погоди многу силно ова лето. Сите видови облека и додатоци се обоени во оваа боја, и во неговите најнемирени тонови и во највпечатливите.

Обложување за оваа боја е одличен начин за осветлување на вашиот изглед - Нешто многу препорачливо во текот на летото - додека прифаќате еден од трендовите на сезоната.

Гучи и Хермес се некои од фирмите кои се обложуваат на оваа боја во нивните колекции за пролет / лето 2017 година.

Француската фирма го вклучи во голем број на изглед. Преку мали допири или во целосна облека, жолтата боја беше еден од протагонистите на колекцијата.

Yellowолтите панталони можат да бидат доста тешки за комбинирање, па токму затоа најлесен начин да вклучите жолта боја на вашиот уличен изглед ова лето е да го направите преку врвот.

Маици, кошули и поло со кои ќе ви помогнат проектирајте супер кул слика ако ги комбинирате со фармерки или фустани панталони. Овие облеки може да се најдат во Зара.

Во различни жолти нијанси, додатоците во оваа боја ќе бидат популарни оваа пролет / лето. Тоновите од синап се идеални за капи и капачиња, додека про transparentирните модели метат меѓу очилата за сонце.

Капи и очила за сонце, додатоци со исклучителна моќност за топлите месеци, кои можете да ги најдете на Топман.

Костимите за капење исто така не излегуваат од треска за жолтата боја. И обичните и дезените модели кои многу добро се вклопуваат во безгрижното лето и одморите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.