Што сакаат жените од нас?

жени

Ова е прашање чиј одговор се чини дека е мистерија. Всушност, постојат некои стандарди кај повеќето жени.

Feminенскиот критериум е различен оној на човекот, кога размислува за врска со друга личност. Секоја личност е различна, но зборуваме за статистика, податоци од студии и истражувања.

Квалитети што жените ги бараат кај мажите

Комуникациски вештини

Многу пати единственото нешто што жените очекуваат од нас е тоа ние да застанеме да ги слушаме, дека имаме можност да обрнеме внимание на она што тие ни го кажуваат.

Позитивен начин на гледање на животот

Позитивниот став за животот секогаш создава најдобро енергија и а личен магнетизам многу интересно.

mujeres

Важноста на дружеубивоста

Womenените сакаат покрај себе маж кој е способни да разговараат со нивниот социјален круг и да водат интелигентен разговор со неговото семејство и пријателите. Не станува збор за зборување и секогаш заземање во центарот на вниманието, туку за рамнотежа помеѓу тоа и молчење во секое време.

Точка на интелигенција

Интелигенцијата може да биде многу позаводливо, за жените, отколку истиот изглед физички Сепак, тоа не е квалитет што може доброволно да го имате. Ако присуствуваме на состанок со теми за кои не знаеме ништо, најдобро е да молчиме.

Независност

Исто така, за жените е многу заводливо што мажот има способност да се грижи за себе. Способен и независен човек, кој знае како да си го земе своето сопствени одлуки, вршат домашни работи, одат на шопингитн., секогаш има посебен интерес за женскиот пол.

Бројот на слики

Не е од суштинско значење да имате изглед на холивудска starвезда, но имате да понудите слика за хигиена и лична нега, бидете добро негувани и со облека што добро се комбинира, помеѓу облеката и со обувки.

 

Извори на слики: El Confidencial / Gaudena


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)