Wелби на човекот

желби на маж во сексуалната сфера

Во денешното општество постои идеја дека мажите имаат поголема сексуална желба од жените. Ова не мора да се совпаѓа со реалноста. Секоја личност има свои нивоа на желба и може да се модифицира во зависност од времето. Постојат ленти дека некое лице може да има поголема сексуална желба, а во друго време не. На желби на еден човек тие не се секогаш поврзани со сексот.

Затоа, ќе ја посветиме оваа статија за да ви кажеме сè што треба да знаете за желбите на мажот и кои се митовите и фактите за тоа.

Wелби на човекот

желби на еден човек

Иако социјално е составено од идејата дека мажите имаат поголема сексуална желба отколку жените, тоа не е случај. Desелбата има тенденција да се намалува кога наоѓаме фази на стрес или ако има проблеми во парот. Тие обично се главните вообичаени причини што можат да влијаат на желбите на мажот. Во овој случај, наоѓаме некои причини поврзани со потекло на сексуални индивидуи и согледување на сексот како обврска отколку како задоволство.

Во рамките на желбите на мажот има и многу социјални очекувања кои влегуваат во родови улоги. Од мажите секогаш се очекува да сакаат да имаат сексуалните односи не се предиспонирани за тоа поголемиот дел од времето. Имајте на ум дека многу од мажите се виновни за стереотипите за нив. Реалноста е сепак дека буквално никој не сака да има секс во секое време. Исто така се смета дека мажите постојано размислуваат за еротски средби.

Понекогаш може да се случи моментот во кој двата дела на парот сакаат да имаат секс да не се совпадне. Кога е човекот тоа Не чувствувате дека може да изгледа како несигурност затоа што сакаме постојано да вадиме социјални мажи. За многу мажи ова е фрустрирачко и сметаат дека немањето желба за секс може да биде лошо за партнерката. Можно е, на дневна основа, да сме стресни и уморни и едноставно да сакаме да легнеме на софата имајќи серија или да бидеме некое време или тивко. Овој факт не значи дека нашиот партнер престанал да ни се допаѓа или дека немаме сексуални желби во друго време.

Desелби на човекот денес

причини за фрустрација кај еден човек

Денес знаеме дека употребата на мобилни апликации за флерт и запознавање други луѓе е во пораст. Кога останувате со друга личност што сме ја запознале преку употреба на апликации, време е кога се смета дека се должи на сексуален однос. Фактот дека човекот одлучи да има еден Сексуалниот однос може да биде одлучувачки фактор за да се знае дали животот поминал добро или не. И тоа е дека желбите на мажот можеби не се засноваат само на секс и тој едноставно сака да ја запознае другата личност.

Во моментот на интимност, мажот можеби не сака да има секс, па дури и за него состанокот заврши добро. Многу мажи доаѓаат на секс заради нивните сопствени притисоци врз кои влијае општеството. Многу мажи се чувствуваат непријатно во овие видови ленти и претпочитаат подобро да ја запознаат личноста и имајте малку поголема самодоверба да бидете интимни во сексуалната сфера. Ако не ни е пријатно во овој вид интеракција, тоа е затоа што тие се постудени или повеќе лични, може да се случи, кога е време да имаме секс, да ја немаме таа желба.

Понекогаш се случува желбите на мажот да се променат во зависност од моментот. На пример, кога имате состанок и лицето почнува да се поврзува со вас може да биде дека сакате да имате секс со таа личност. Меѓутоа, кога ќе дојде време, можеби нема да ја имаме таа желба, без оглед колку сме имале порано.

Негативни споредби

парови и сексуална желба

Важно прашање што може да влијае на желбите на мажот е самопочитта на телесното ниво. Стандардите за убавина не се воспоставени само за жените, туку тие се повеќе бараат и за мажите. Ние се прилагодуваме на нормалноста да имаме младо тело, не е премногу слаб, мускулеститн. Овој вид канони нè тера да создаваме несигурност кога станува збор за покажување на нашето тело на други луѓе. Покрај тоа, големината на пенисот е една од најсложените причини врз која влијаат и другите канони во општеството. Најмногу поради порно и неговите негативни споредби.

И дека земањето порнографија како референца за тоа кои големини треба да бидат пенисот е грешка. Исто така, треба да се има предвид дека сексуалните односи што можат да ги имаат некои мажи се сосема различни од очекуваните. Фактот дека мажот има други вкусови во кревет кои не се споредуваат со порнографија, не значи дека е лош во кревет. Нервозата, несигурноста и ниската самодоверба влијаат на времето на ерекција и ејакулација. Споредувањето на времето кога тие имаат секс во порнографија во споредба со реалноста е многу негативен аспект што доведува до сериозни поврзани проблеми.

Ниту видовите тела, големината на пенисот, практиките, времето на ерекција и ејакулација што се гледаат во овие типови филмови тие се целосно трансформирани од реалност што не постои. Земањето на сето ова како референца доведува до фрустрации во обидот да се постигнат стандарди што не можат да се постигнат. Ако некогаш сте имале или сте имале можност да видите како се снима порно филм, сигурно ќе се смири мислата дека нема никаква врска со монтираниот филм.

Маж и секс

Сето горенаведено има врска со социјалната идеја дека мажите се подготвени или секогаш треба да бидат подготвени да имаат секс и да вршат или да мерат во сексуалните односи. Реалноста е дека е многу тешко да се усогласи со нормата бидејќи воопшто не е реално. Постои голема разновидност на аспекти што можат да и пречат. На пример, секоја личност е различна и има различни сексуални вкусови и желби. Едноставно, овие две лица не се поврзуваат добро во сексот и не е човекот тој што треба да ја понесе таа одговорност.

Се надевам дека со оваа информација ќе можете да дознаете повеќе за желбите на мажот и кои аспекти се земени предвид во денешното општество.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.