Етнички стил за машка мода пролетно лето 2013 година

Етнички стил за вашиот машки изглед

Одличен тренд што е забележан во машка облека за некои сезони тоа е етнички стил, составена од отпечатоци и текстури инспирирани од африканска, американска и хинду култура, и токму за да можете да го имплементирате овој стил на вашиот изглед, тука ви презентираме некои карактеристики за етничкиот стил.

Покрај тоа, со етнички стил Е бидете во екот на врвните дизајнери, бидејќи овој тренд е имплементиран во колекции како што се Bottega Veneta, Jean Paul Gaultier или Missoni. 

Како прво, запомнете дека отпечатоците се суштината на етничкиот стил, особено оние што пресоздаваат дизајни и цртежи типични за културите што ги споменавме погоре.

Исто така, имајте на ум да не претерувате со овие дизајни, бидејќи една печатена облека е доволна за да додадете етничка припадност на вашата облека.

Што се однесува до боите, доминантни во рамките на овој стил се костенски и земјени тонови, жолта, портокалова, црвена и сина.

Тој исто така смета дека етничкиот стил преовладува помеѓу лежерниот и безгрижниот изглед, па затоа изгледа одлично во пандамите преголеми и неформални.

Но, ако сте малку класични во вашиот изглед, можете да го додадете и етничкиот стил преку мали детали во додатоците, како што се ремени, ленти за капа или чевли.

А во однос на обувките, во однос на обувките, најдобро е да се одлучите за облека од кожа и велур.

Повеќе информации - 2013 машка облека Диор Хом

Слика - mariellarebellefleur


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.