Етеричен минимализам, ова е она што е ново за COS за следната пролет 2017 година

кос-пролет-2017-насловна

Во средината на есенската сезона, почнуваат да пристигнуваат колекции што ќе ги носиме следната пролет 2017 година. Тоа е она што ја има модата што е шест месеци однапред.

Едно од првите прегледи притоа е оној на минималистичкиот бренд кој припаѓа на шведската империја H&M. Ние се однесуваме COS. И тоа е тоа, нов каталог за следната сезона од „Колекција на стил“ сега е подготвена за коментар.

Пролетта е повторно минимална за COS

Како што е вообичаено во фирмата, минимализам, но овој пат - ако одговара - повеќе етерични од кога било. Детал што е особено претставен во користената палета. Тонска комбинација во која преовладуваат пастелните бои и во прав. Нијанси како што се сината од чеша, белиот, пригушен камен или зелената мов, се главните протагонисти. Иако колекцијата е оживеана и со некои поинтензивни тимови, како што е костумот со камили со златна боја и вкупниот изглед en морнарица.

Што се однесува до силуетите, парчињата триумфираат опуштено вклопување. Обложување за дарежливи силуети кои се одвојуваат од телото и го пренесуваат опуштениот воздух на едноставна едноставност. Трезвеност што е скршена со детали за стилот, како што се високи јаки со ципа или големи набори кои доминираат во некои од врвовите што презентираат Многу суптилни транспаренти и залепена во боја, двојни патенти, или преклопувања кои се обложуваат на кратка облека над долга облекаОва се некои од деталите за стајлингот што ги презентираат и кои додаваат посебен шмек на оваа колекција што, како и секогаш, не ги разочара следбениците на најминималистичкиот и најрафинираниот стил, со што се идентификува COS.

Меѓу клучните облеки го потенцираме закопчаниот блејзер без ревери во боја на пиједа, палтото до колена во светло сина боја со таблета или Среќно кариран костум со блејзер во ретро стил три копчиња и багажникот исечени појавување на панталоните.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.