Мода есен / зима 2018 година

Плетен џемпер од Зара

Есен / зима 2018 на Зара

Дојде време да се фокусираме на модата Есен / Зима 2018 сега, тоа опуштената и кул летна облека ги бројат деновите.

Во преодните месеци ќе додаваме слоеви облека на изгледот сè додека времето не стане сериозно и не присили да прибегнеме кон џемпери и густи палта и чизми кои не пропуштаат дожд. Откријте кои се клучните парчиња од оваа сезона:

Врвот

Кафеави и класични ткаенини

Долг капут од Манго

Манго

Модерната боја е кафеава. Фирмите ги истражуваат практично сите нијанси на оваа боја поврзани со есента преку костуми, долги палта, блузони од пурпур и плетени џемпери. Исто така е одлично време да се инвестира во класични ткаенини, како што е шевронен или песен.

Од друга страна, оваа зима уште еднаш ќе имаме огромна разновидност на плетени џемпери за избор. И тенки и дебели дресови во трезвени неутрални бои или украсени со задебелени модели на интарсија. Од своја страна, високите јаки и поло маиците ќе продолжат да бидат интересна опција за замена на кошулата кога е во право контекстот.

Суичери од XNUMX-тите

Худи со елсејско пуловер

Елеси

Исто така, есента означува враќање на дуксери и јакни за патеки по жешкото лето. Облека со логоа со потпис и кул дизајни од XNUMX-тите кои навивачите на атлетичар ќе ги опседнат, стил кој престана да биде едноставен тренд кој силно се вкорени во општеството.

Целокупната спортска облека воопшто се смета за кул, но особено оние брендови и дизајни кои триумфираа во 90-тите. Спортски брендови како Шампион, Капа, Фила и Елесе се враќаат во првата дивизија водена од ретро треска.

Пешачење и утилитаризам

Повлечена јакна со мечка

Повлечете и мечкајте

Индустријата тргна да се спушта по планината до градовите, а во студената зима ќе има сè што е во нејзина корист за да го постигне тоа. Модата есен / зима 2018 година ќе донесе во продавниците многу парчиња инспирирани од планинска облека, вклучително и обложени јакни и сите видови техничка надворешна облека.

Утилитаризмот е уште еден тренд за есен / зима 2018-2019 дека нè оставија најважните модни недели. Значи, се носат карирани фланелни кошули и тексас кошули и јакни. Ако на крајот добиете вкус за работна облека, осмелете се да експериментирате со други утилитарни парчиња во вашиот изглед, како комбинезони, кошули и товарни јакни. Запомнете дека еден од клучевите е да создадете повеќе слоеви со облека со тенка и средна дебелина.

Панталони

Зголемени панталони

Права фармерки за нозе од H&M

H&M

Модата есен / зима 2018 не поканува да ги ажурираме панталоните со полабави модели. Фармерките, чиносот и панталоните за облекување усвојуваат прави и заострени форми (пошироко на бутот отколку на глуждот). Ако претпочитате најтесни кроеви (слаби и тенки), не треба да се грижите. Оваа сезона сите стилови ќе коегзистираат заедно.

Наборите панталони се бес, додека кога станува збор за отпечатоците, наоѓаме квадрати, ленти и подножје. И, ако имате карго панталони во плакарот, оваа сезона е време да ги вратите и да му дадете утилитарен шмек на вашиот изглед. Ако не, во продавниците за облека ќе биде лесно да се најде.

Панталони за тренерки

Пантолони за пот од Зара

Zara

Како што споменавме погоре, треската за спортска облека не запира оваа есен. И бидејќи тој ги има најдобрите и највлијателните дизајнери потполно на негова страна, исто така не изгледа дека тоа ќе го стори некаде во блиска иднина. На овој начин, панталони за тренерки И понатаму ќе биде клучното парче од машката гардероба.

Суи панталоните за оваа сезона имаат големи логоа или странични ленти. Тие исто така доаѓаат во цврсти бои. Вие избирате врз основа на вашите лични преференции. Истото се случува со начинот на нивно комбинирање. Можете да ги следите правилата или да му дадете личен допир на вашиот изглед со додавање на не-спортски парчиња. И тоа е дека модата есен / зима 2018 година ќе биде обележана од кога и да е со отсуство на правила. Се што оди.

Обувки

Чевли за пешачење Брунело Кучинели

Брунело Кучинели (г. Портер)

Планинарските и утилитарни трендови нема да бидат ограничени на облеката. Обувките од оваа есен / зима ни носат Планински чизми и чизми за работа. Неговите обемни форми ќе дадат контрапункт за повеќе стилизираните чизми до глужд Челзи и пустината..

Како и обично, кожа и велур заземаат централна фаза скоро подеднакво во чевлите Дерби, Оксфорд и Брогу, како и мокасини.

Патики во стил на „дедо“ во Зара

Zara

Сосема е безбедно да се каже тоа спортските обувки ќе продолжат да ги придвижуваат масите. И тврдите дедо патики, кои целосно раскинуваат со естетиката на која веќе некое време сме навикнати на овој дел, конечно изгледаат подготвени да ги достигнат. Се носат и ретро дизајни и стил на скејтер.

Меѓу толку многу впечатлив модел, ќе има простор и за минималистички патики, вклучително и класичните бели кожни чевли, чевли што одлично функционираат со секаков вид панталони, од фармерки до панталони, преку чиноси и џоги.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.