Шест стилски стеснети фармерки за оваа есен

Заоблените фармерки се воспоставуваат како еден од модерните стилови како фирми - не без напор, бидејќи тенкиот стил е силно зголемен - успеваат да наметнат опуштени силуети како нов тренд.

Исто така познат како заострени фармерки, овој тип панталони е исправен на бутот и почнува да се стеснува од коленото, што ни овозможува најдоброто од директно панталони и слаби панталони во еден стил:

Заострени искинати фармерки

Топман

Повлечете и мечкајте

BDG

Заострените фармерки се широки - освен ако фирмата не ги дефинира како слаби заострени или тенки финисни заострени - но тие не создаваат вреќи на обувките благодарение на сечењето, пошироко на врвот и тесно на дното.

Оваа карактеристика дозволува, на ист начин што се случува со тесни фармерки, обувките изгледаат цели, создавање на повеќе дефинирана силуета од класичните директни фармерки, нешто што многу луѓе го сметаат за многу ласкаво и, пред сè, современо.

Обични стеснети фармерки

Топман

BDG

BDG

Достапен и обичен и подложен на секаков вид фабричко стареење, овој вид фармерки може да се носи валани или одвиткани, имајќи предвид дека првата опција, покрај тоа што е модерна, ни помага да ја истакнеме нејзината конусна форма. Треба да се напомене дека носењето нивно одвиткано исто така може да даде многу кул вибрации кои потсетуваат на 90-тите години.

Потоа, тука се исечените, кои се нешто пократки од вообичаеното, за да можеме да ги покажеме глуждовите (со или без чорапи). Идеално за топло време, како и за оние кои претпочитаат да го чистат дното.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.