Пет стилски парчиња од кадифе за оваа есен

Кадифено блејзерче

Оваа година нема да биде потребно да се чека официјалната сезона да се носи кадифе. Неговото пристигнување се очекуваше да ви понуди можност да го вклучите и во есенскиот изглед.

Следниве се пет многу различни парчиња (од дуксери до костуми) кои прифаќаат со стил една од клучните ткаенини во оваа сезона:

Кадифено бомбардер

Оливер Спенсер

Кадифе додава луксузен шмек на оваа црвеникава бомбер јакна од британската фирма, Оливер Спенсер.

Може да го носите со фармерки и дуксери, но исто така не е во склад со панталоните за облекување и повеќе рафинираните џемпери.

Кадифена јакна

Стела Макартни

Стела Мекартни предлага а кадифена алтернатива на типичната капут-јакна, што сме навикнале да ги гледаме во тексас.

Парче на кое камилата боја дава 100% есенски воздух. Комбинирајте го со фармерки, плетени џемпери / дуксери и обучувачи на Челзи / чизми до глужд.

Кадифени пантолони за суми

Тод Снајдер + шампион

Тод Снајдер и Шампион се здружија за да ги создадат овие заострени кадифени џогери, инспириран од тркачите од 70-тите години на минатиот век.

Како и трите претходни парчиња, и овие панталони за спорт се достапни во мрежната продавница Мистер Портер.

Кадифе дуксер

Овадија и синови

Ако сакате да го комбинирате спортското со свеченото (или што е исто, атлетско време), кадифената дуксерка може да биде одлична аквизиција.

Достапно од Farfetch, Ве охрабруваме да носите ваков вид облека на многу современ начин: со панталони за облекување и спортски обувки.

Кадифено одело

Zara

За да го завршите, ова кадифено одело со кое можете да започнете да се подготвувате за официјалната сезона или заслепете на некоја фенси ноќна забава оваа есен.

Неговиот тенок фит крој и пократка од вообичаената должина на нозете помагаат да се формира многу добро дефинирана силуета.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.