КООГИ, дресови за чистачи

Кога ќе го видат џемперот на фотографијата, на многумина ќе им текне на митскиот Бил Козби, американски стрип класик, кој меѓу другото се карактеризира со неговите „фантастични“ џемпери. Па, тие легендарни дресови беа од марката што нè засега денес; КОГИ.

COOGI е австралиска марка за облека која во суштина е посветена на рап или урбана мода, со линии за мажи, жени и деца. Неговите цени се високи, а боите се препознаваат по својата живописност, што го прави брендот еден од најбараните меѓу младите Американци со хистеопска естетика. Тие веќе знаат; широки панталони, кошаркарски чевли, преголема маица и капа.

Но, во рамките на брендот е опсегот COOGI автентичен Тоа нè враќа назад кон таа естетика од XNUMX-тите, карактеристична за, како што рековме претходно, шоуто Бил Козби. Многу шарени и претерано раскошни дресови и од далеку и одблизу. Далеку за неговите смели комбинации на бои, и тесно за памучното плетено, тотално неправилно низ дресот.

На кратко, џемпери удобни, топли и несоодветни за целата публика поради естетиката што ја предлагаат. Тие може да изгледаат некако лепливи на прв поглед, но има модели кои се повеќе дискретни од другите, и пред се тоа се дресови кои треба да ги гледате во живо и да ги носите; вистинска радост.

Тие не се продаваат во Шпанија, што ги прави уште поексклузивни, а нивната цена е 400 долари па нагоре. Барем мора да имате едно од овие во плакарот, тогаш ќе видите дали е користено или не.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.