Дрвени чаши за ова лето

Отпрвин не верувавме во тоа, но тоа е вистина, има дрвени очила за сонце! Марката Швуд е творец на овие очила толку оригинален и со таков природен воздух. Марката успева да измеша безвременски стил низ дрво, заедно со луксуз и модерен профил во дизајнот на своите очила. Чаши со многу личност, совршен за луѓе со карактер и кои се осмелуваат со сè.

Употреба на Благородна шума како индиско розово дрво и други дрвја од црно дрво, тие создаваат уникатна комбинација на бои со завршен сјај. За да се зајакне дрвото, три слоја се прицврстени за да се создаде целата рамка. Покрај тоа, брендот се грижи за влијанието врз животната средина и користи шуми од овластени и надгледувани насади во различни африкански земји. Вашите поларизирани леќи висок квалитет, понудете 100% заштита од УВА / УВБ зраци.

Завршувањето на сите модели е направено со шарки од не'рѓосувачки челик, и за да ја завршат работата, тие се претставени во случај направен од исти видови дрво како и очилата. Благодарение на нивната широк спектар на модели, тие можат да се комбинираат со Изгледа поформално, софистицирано, спортско, лежерно ... доколку ги изберете вистинските очила ќе му дадете посебен и иновативен допир на вашиот облека.

Секој од нив е создадени со рака во нивните работилници во Портланд, и можеме да ги најдеме сите модели во различни нијанси на дрво, од посветол тон до најтемниот.

Дали се осмелувате со дрвените чаши?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Родригес dijo

  Ми се допаѓаат сите, во која оптика се продаваат, по која цена и дали можат да бидат дипломирани.

  1.    Сабина матесанц dijo

   На веб-страницата на Швуд http://www.shwoodshop.com/blogs/stockists/tagged/united-states, можете да ги најдете продавниците каде што се продаваат. Како и да е, мислам дека можете да ги купите преку самата веб-страница и чинат околу 100-250 долари. Она што не го знаеме е дали можат да дипломираат.

  2.    Сабина матесанц dijo

   На овој линк можете да ги најдете продавниците каде се продаваат во Шпанија: http://www.shwoodshop.com/blogs/stockists/tagged/spain

   1.    mipenepino@hotmail.com dijo

    Барам дрвени гаќички

  3.    mipenepino@hotmail.com dijo

   Имам дрвени танги и мазозо борови конзоли