Чешлање брада

Чешлање брада

Ако сте решиле имајте брада или започнете да се грижите за неа Со целото нивно внимание, тука ви ја нудиме главната грижа да ја имате беспрекорно. Ако по добро одржување одлучите да направите убав аранжман, исто така ќе можете да знаете с everything што треба да имате на брада прекрасно

Да се ​​направи убав аранжман за брада ќе биде синоним за нудат елегантен изглед, дека знаете како да се грижите за себе и тоа се рефлектира во здрав и чист изглед. Сепак, убавата брада започнува од тоа како да ја имате правилно населен и здрав, како да се грижиме за тоа и на кој начин треба да го нацртаме за да изгледа најдобро.

Како да добиете целосна брада

Ако првата цел е имај бушава брадаТреба да знаете дека ова е првиот чекор. Зошто има полна брада? Бидејќи е симбол на мажественост и на многу луѓе тоа чувство им е одлично мажественост, моќ, лидерствоНа Но, обидот да имаме полна брада за прв пат може да биде тешко ако го пробаме априори.

Чешлање брада

Вистина е дека брадата расте како резултат на годинитеНа Тинејџер кој сака да има полна брада од прва рака, ќе чини првите неколку години и ќе мора да остави време да ги даде тие резултати. Но, постојат мажи на кои тоа не им се случува и тие првпат имаат прекрасна брада.

Мора да растеш брада најмалку еден месец без ретуширање, така што расте право и силно. Ако има многу чешање за време на нејзиниот раст, можете да користите а специјално масло за иритации и чешање. За оние мажи кои сакаат да изгледаат како голема брада и се постари, можат да прибегнат кон боите да се создаде повеќе хомогеност.

Специјална нега на брада

Идејата за грижа тоа е за изгледа здраво и светлоНа Брадата, исто така, мора да се одржува чиста и за ова мора да ја измиеме со специјален сапун. Шампонот за туширање не вреди за нас, бидејќи тие не се специфични за оваа намена и можат да ја оштетат кожата.

Нежно ќе ја масираме косата со сапун и ќе ја исушиме со мека крпа. Сите можни остатоци мора да се отстранат од нечистотија и честички од сите агли. Конечно може да се примени специјален регенератор Willе ја поправи оштетената кутикула. Мал дел ќе се нанесе и нежно ќе се масира за мазен и сјаен резултат.

Чешлање брада

Масло од брада Тоа е уште еден од производите што може да ги користите од време на време за да ја нахраните косата до максимум. Можете да го нанесете и за хидрирање на кожата. Како што претходно разгледавме ќе ја омекне косата така што нема чешање и ќе ги нахрани фоликулите на косата, така што тие растат многу поздраво.

Мелем тоа е исто така корисен производ. Можете да го носите во џеб за да можете да го нанесете во секое време. Неговата цел ќе биде така што брадата е хидрирана, има здрав изглед и така што изгледа дека е многу подебела.

Обликување на брадата

За да започнете со цртање и намалување на брадата, треба да барате добра машина за стрижење косаНа Овие жилети имаат независност да бидат прилагодени од 2мм до 6мм. Најдобро е да започнете од најдолго растојание за да завршите кон најкраткото.

Мора да застанете пред огледалото и видете ја симетријата што сакате да ја постигнете. Startе започнете да го барате оној што започнува од носот на двете страни на лицето или кон ушите. Деловите на образите мора да се избричат.

Чешлање брада

Страната на брадата Мора да биде добро избричена и закривена кон увото. Willе означиме линија за корекција помеѓу двете уши кон вилицата. Мора добро да се исечете со машината додека не ја добиете саканата должина. Ако имате премногу долга брада и не сакате да ја отстраните должината, можете да си помогнете со добри ножици.

Конечно, не заборавајте болки во стомакот, Мора да направите добро линеарно и директно сечење помеѓу храмот и увото, кое е добро завршено до брадата. Исто така, не заборавајте долниот дел на вратот, мора да ја оставите таа област добро заоблена, така што да биде мека за окото.

Конечни допири

Чешлање брада

За да завршите со поправање на брадата, ќе мора да ги следите овие последни детали. Ако сте избричиле некои од областите што можете да ги преземете крем на кожата за да избегнете можно црвенило. Постојат повеќе креми за после бричење на пазарот и без сомнение оние најдобри за вашата кожа се оние врз основа на алое вера.

Можете да дадете допир на мекост и сјај на брадата со мелемот опишан погоре. Но, ако вашата работа е да ја поправите брадата, можете да користите специјални производи од фиксација на брада. Тоа се густи креми базирани на восоци за да можете да имате лесна до средно ниво, да, со мат изглед. Користењето на овој фиксатор ќе помогне да се контролираат непослушните влакна и да се обликува непослушните области.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.