Долна облека од Каленџи

долна облека

Знаете дека сакаме да ве ажурираме за најактуелните мода, па дури и да предвидуваме колекции од претстојните сезони за да можете веќе да направите место во вашата гардероба за нова облека, денес, ние ви го донесуваме најдоброто од најдобрите Долна облека од Каленџи, што во случај да не знаете, можете да го најдете во големите установи на Декатлон.

Така, коментирајќи дека долната облека е цврста дека треба да ви стои како ракавица, да е таа втора кожа што воопшто не ве вознемирува, не остава траги или ве прави непријатно при одење, затоа Каленџи ги дизајнираше овие облека супер ентериер, во најдобрите ткаенини кои совршено се вклопуваат во машкото тело, а исто така и во младешки и кокетни дизајни.

На ист начин, исто така, треба да се забележи дека ќе најдете дизајни и за боксери и за гаќички, со главна еластична лента на половината со значителна ширина и во црна боја, каде што го става името на фирмата, во бои како што се сина, црна, бела, зелена вар, сива, портокалова, црвена, ткаеше или со комбинација на две бои.

ентериер-човек

Од друга страна, треба да се спомене дека ако сте и вие од оние мажи кои вежбаат секојдневно, овие боксери или гаќички ќе бидат совршени за да добиете голема поддршка, оставајќи ја областа да се испоти и да не чувствувате непријатност во секое време, бидејќи тоа ќе ви овозможи слободно да се движите. Оваа долна облека од Каленџи има и прифатлива цена за секого, чини помеѓу 9 и 14 евра, во зависност од моделот.

Исто така, треба да знаете дека секој од овие долна облека Направен е со еластан и полиамид, за да понуди уникатна удобност на секој човек што ќе реши да го носи, без разлика дали е спортист или не. Овие облеки на Каленџи совршено се мијат во машина, но фен за сушење не се препорачуваат бидејќи со текот на времето ќе ја влошат ткаенината.

Извор - каленџи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.