Долги hnон

Долги hnон

Производителите на облека нудат можност да ја прилагодат вашата долна облека според вашите вкусови и потреби со леснотија и удобност досега невидени. И стилот што не засега во оваа прилика, познат како долг hnон, тој е на повеќе техничка и функционална страна од сегашниот широк опсег.

Ајде да видиме што можете да очекувате од долгите hnон, нивните предности и недостатоци и во кои специфични околности можете да ги искористите карактеристиките на оваа облека. Не станува збор за префрлување на долги joон, туку за нивно користење кога поводот го повикува тоа.

Какви се долгите hnон?

Црни долги он

Uniqlo

El Гаќи Тоа е облека од долна облека која, како што сугерира неговото име, не останува во препоните или во средината на бутот, туку повеќе нозете им паѓаат до глуждовите, како да се долги панталони. Идеални за спортување и борба против студ и влажност, имаат многу предности за физички активности.

Ткаенините што се водат обично се користат во нивното производство. Покрај тоа, тие вклучуваат технички карактеристики за контрола на влажноста и температурата на телото. На кратко, долгите hnон се многу слични на вашите гаќички за истегнување и боксери, со единствена разлика во тоа што тие се спуштаат до глуждовите и во многу случаи тие вклучуваат технички квалитети.

Предности на долгите hnон

Сива долга hnон

Патагонија

Размислувате да додадете неколку долги hnони во вашата колекција долна облека? Ако така, Следното се сите добрите (а исто така и некои лоши страни) за кои треба да бидете свесни:

Повеќе палто

Најголемата предност на долгите hnон во споредба со другите стилови е тоа обезбедете топло чувство за време на студените месеци. Ова се случува од две причини:

Во текот на зимата, постојат различни опции за обложување на облеката на горниот дел од телото, со што се обезбедува поголема топлина за трупот и рацете. Сепак, истото не се случува со долниот дел од телото, долгите hnон се една од ретките опции за додавање дополнителен слој на топлина на нозете.

За понатамошно зголемување на заштитата од студ, некои производители не користат ништо помалку од мерино волна во производството на нивните долги џони. Овие видови ткаенини се интересни ако планирате да поминете многу време на отворено на многу ниски температури. Треба да се напомене дека се користат и ткаенини како свила, кои во комбинација со други материјали резултираат во долги гаќи кои се топли додека се лесни и дишат.

Од друга страна, одредени производители не се задоволни со издолжување на должината на нозете на гаќичките за да стигнат до глуждовите, но исто така додаваат технологија што би помогнала во стабилизирање на телесната температура на нивниот носител. На кратко, топол плус за ситуации во кои ви требаат сојузници кои ќе ви помогнат во борбата против ниските температури.

Долги темносини гаќи

Lululemon

Контрола на влажност

Одредени долги hnони ја одржуваат влагата настрана, квалитет од кој можете многу да имате корист кога вежбате спортови како што е трчање поради проблемот со потењето. Контролата на телесната температура што ја нудат некои модели може малку да ги подобри вашите перформанси со загревање кога сте ладни и ладење кога напорот ве прави црвени жешки.

Ако сакате да ги користите за обука, на пример под шорцеви, мора да бидете сигурни дека, покрај тоа што се топли и пријатни, вашите долги шорцеви да имаат стилски ефект.

Удобност

Како и кај кратките модели, добра долга кратка кутија треба да понуди голема поддршка без да жртвува една јота удобност. На кратко, тие треба да се вклопат колку што е можно повеќе во телото, но без да се чувствувате полнети. Нормално, додека поддршката од боксери и гаќи е ограничена на горната област, долгите hnони можат да ја прошират на целата нога.

Поврзана статија:
Погледнете да одите во теретана

Contras

Долгите hnон се дизајнирани од функционална гледна точка. Како и кај повеќето облеки од овој тип, ова значи дека неговиот дизајн и ефект врз телото не е толку елегантен како другите опции за машка долна облека. Сепак, тврдењето на производителите не е да обезбедат елеганција, туку да покријат низа потреби, па во таа смисла не можат да бидат обвинети за ништо. Треба само да земете предвид за што служат и соодветно да ги користите.

Колку чинат долгите hnон?

Бели долги он

Сончаница

Првото нешто е да одлучите колку сте подготвени да инвестирате. Ова ќе ви помогне да отфрлите голем број за да можете да се фокусирате на само неколку. Но, колку чинат тие? Реалноста е дека, како и со сè што има врска со модата, пазарот нуди долги џони за сите џебови. Но, треба да се напомене дека тие се поскапи од другите стилови.

Цените се движат помеѓу 15 и 150 евра. Ако сте подготвени да потрошите повеќе од 100 евра, долгите џони може да ги најдете во онлајн продавниците како што е Патагонија. Сепак, овој стил на машка долна облека можеме да го најдеме и во колекциите на некои модни ланци, што обично повлекува подостапни цени. Тоа е случај со јапонската компанија Уникло.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.