Докази од Луј Витон

Пред неколку дена паднав Луј Витон со намера да се здобијат со некои очила за сонце, поточно Ставот во злато; класичен и стилски авијатичар но на плоштад. Моето изненадување се случи кога се најдов очи во очи со очилата за сонце во главната слика, моделот Докази, кои, заради веб-страницата на фирмата, мислеа дека не се во Шпанија.

Факт е дека барав некои авијатичар и завршив со некои од рамка на ацетат и со многу поактуелен дизајн, до точка да имам лош допир (во добра смисла на зборот, се разбира) што само ме убеди. И тоа е дека тие станаа А. мора да има Меѓу најпознатите рапери таму во Америка, како во последно време нешто од фирмата.

И не само меѓу раперите (за среќа) од она што го гледате, бидејќи според theубезниот и пријателски продавач ми рече, доказите биле бестселер од Луј Витон оваа сезона кога станува збор за очила за сонце ... долга. И тоа е дизајн кој го надминува вообичаениот класицизам на рамките на францускиот меисон. Тие не се ексклузивни како Милионерите, но многу повеќе ми се допаѓаат, вистината.

Јас, кој и покрај тоа што сум иноватор, сè уште сум чистач, ги стекнав во црно, но има и бели, гранат (исто така спектакуларни), каки и сиви со розови кристали. Во однос на цената, малку поскапа од нормалната за Луј Витон, но не многу повеќе; 425 евра ако не се лажам. Ставовите ќе мора да почекаат ...

 

Jamејми-Фокс-пумпи-гас-во-неговиот-Ролс-Ројс-носи-Луј-Витон-Кариран-чек-кошула-и-докази-очила за сонце-1-640x822

Обработено со VSCOcam


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јован dijo

  Ми се допаѓаат, иако го гледам прилично сличен на типичниот Карера, нели?

 2.   Гсус dijo

  Stayedе останев со Ставот ...

 3.   Sergio dijo

  Ми се допаѓаат повеќе од трките. Златниот дел многу ги подобрува

 4.   Карлос dijo

  Јас лично не сакам очила, повеќе од што било точно поради употребата што им ја даваат повеќето рапери со псевдо-обиди на нови богаташи со класа, но да ги споредувам со Карера не значи дека имав едно од двете во рацете. рекордот, односот квалитет и цена на Carrera е еден од најдобрите на пазарот, (зад Реј-бан, да), но јапонски производ произведен на подолг рок во споредба со европската изработка ... сè уште е далеку .

  Поздрав до сите, и зборувајќи за очилата, би ви препорачал да ги разгледате колекциите на Том Форд, тешко е да не најдете соодветен модел за кое било лице (не за џеб). 🙂

 5.   Јован dijo

  Не мислам во однос на производството, богами! Јас едноставно велам дека рамките се многу слични.

 6.   коса од пропеција dijo

  Финастерид 1мг (широко брендиран како Пропеција) е единствениот орален третман за опаѓање на косата одобрен од ФДА и бара рецепт од овластен медицински професионалец.