Во лето, квалитетните додатоци прават разлика

Бекам со летен изглед

Дали сте забележале дека луѓето кои се в loveубуваат во нивниот стил често носат многу едноставна облека, без нешто посебно? Па, зошто тие се издвојуваат од останатите? Она што им помага да направат разлика се квалитетни додатоци.

Една од тајните за да ве восхитуваат за чувството за стил е гребење по џебот кога инвестирате во часовници, капи, очила за сонце и накит. Потрошете исти или повеќе пари отколку на облека и вашиот изглед ќе се искачи за неколку нивоа во еден пад.

Деним капа од Калвин Клајн

Деним капа од Калвин Клајн

Малите детали се секогаш важни, но за време на топлите месеци тие се клучни. А. капа со потпис што изразува недооценет луксуз како овој модел на Келвин Клајн ќе го подигне вашиот изглед кога носите едноставна и удобна комбинација на маица, шорцеви и спортски обувки.

Во лето, не мора да се задоволувате со ниту еден додаток, мора да одите на сето тоа ако не сакате да бидете друг маж со рамен и здодевен изглед. Ако ви се случува да ги заштитите очите од сонцето, направете го тоа силно. Одете по стилски очила за сонце и претворете ги во redoubt на часот кога поводот бара да ја соблечете најелегантната облека. На пример, на брегот.

Очила за сонце на Том Форд

Том Форд

Празниците се за забава, но никогаш не прифаќајте го вашиот стил како шега. Рачно изработените нараквици и ѓердани што ги продаваат на плажа се одлични како сувенири, но ништо повеќе. Оставете ги зглобовите и прстите да зборуваат за вас, заминувајќи тој квалитет преовладува над квантитетот кога станува збор за накит.

И кога станува збор за квалитетни додатоци ... ниту добар часовник никогаш не пропаѓа кога станува збор за земање летен изглед од просечен до импресивен. Облечете го вашето најдобро парче и, доколку треба да купите, обложувајте се на минималистички дизајни и светлосни тонови, а решетката ќе ја поставите високо за стил, дури и ако носите бермуди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.