Добијте го изгледот на Чак Бас

Оваа ТВ-серија воопшто не ми се допаѓа, но сакам да ја гледам Изгледа Што носи главниот јунак? Чак Бас од Gossip Girl толку формално и класично измешано со ноти на гламур. Секако, актерот на познатата серија, Ед Вествик, не го добива стилот на Чак Бас, па затоа ви го донесувам стилот на ликот, а не на актерот. Совршен е за посебна пригода, постигнувајќи тотално иновативен изглед, гламурозен и класичен. Да видиме дали ви се допаѓа.

Американа Тоа е основната точка на стајлингот. Заборавете на класичните блејзери во неутрална боја, бледо розовата боја доаѓа до машките тимови. Многу опремено и класично каде единствено што се истакнува е бојата. Кул! Ако сакате да ја копирате идејата и не се осмелувате со розовата боја, можете да го направите со други бои, како што се жолта, небесно сина или портокалова. Секоја светкава боја работи за овој изглед. Можете да го внесете Американецот Топман, значително намалена во цената.

Панталони : Секое темносино плисирано пантолонче е валидно, или ако не е тоа, сиво. Овие се од ASOS но ги имате и во која било продавница од групата Индитекс.

Вратоврска: она што го карактеризира Чак Бас е стилот пресреќен, што го дефинира во вратоврската. Се издвојува контрастот помеѓу розовата и црвената боја, што за многумина може да изгледа ужасно, но ми се допаѓа. Ги имаш внатре Zara.

Чевли: повторно го гледаме контрастот на тоновите, но чевлите го одразуваат класичниот стил на ликот. Кафените чевли со врзани чевли се најласкави за која било облека за кројачи. Овие се од Zara исто така.

Свилена гранула: За да го комплетира изгледот, Чак носи шамиче на реверот за да и даде гламурозен шмек на облеката. Може да носите што имате дома, но најласкави се свилените. Што мислите за ова Хермес?

Види: Не гледаме дали носи часовник или не, но обичен со класичен кафеав или црн ремен би изгледал добро. Ви се допаѓа ова Hublot за изгледот?

Ако сакате да му дадете повеќе допир на допир, украсете ја јакната со црвени детали како ткаенини цвеќиња. Мислам дека ликот има повеќе стил од самиот актер, нели?

Слика | Поп шеќер


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   борјанебот dijo

  @ haveclass Ми се допаѓа!

  1.    имаат класа dijo

   @borjanebot Ви благодариме! Вистината е дека тоа е многу оригинален изглед

 2.   Рас Силва dijo

  ШОКАНТНО!

 3.   Ертл и Кон dijo

  Многу добар избор. Во серијата е секогаш беспрекорна.

 4.   Нурија Ферер dijo

  Го сакам тоа !!

 5.   Ана Меренчијано dijo

  Треба да поминам една сезона во Европа .. тој е малку вкочанет

 6.   Гонза Павелоу dijo

  Чак Бас е уникатен и има одличен стил

 7.   Јен Родеиро dijo

  Дали се намали? панталоните се премногу широки и не ти одговараат. Патем, фотографијата на јакната со двојно затворено затворено ги повреди очите.

 8.   Алекс Мартинез dijo

  Го обожавам изгледот, а особено малиот цвет на реверот

 9.   природен_јогурт dijo

  @Daniel_Heras Постојат луѓе кои сакаат да се истакнуваат со облеката ... го знаете моето мислење хахаха