Дефинитивен водич за комбинирање на исечени панталони и обувки

Скратени панталони

Точно е тоа исечените панталони бараат повеќе од нас кога станува збор за нивно комбинирањеИако ако тоа е она што ве враќа назад, овој водич ќе ви покаже дека е многу помалку отколку што мислите, бидејќи тие се исклучително разноврсни.

Прикажувањето на глуждовите ја стилизира фигурата и додава многу кул допир на секој изглед. Со пократки нозе, исечените панталони нè спасуваат од потребата да ја навиваме полите. Исто така, овој крој не е ограничен на само еден стил на панталони. Исечената треска влијае подеднакво на фармерките, чиносот и панталоните за облекување, што ни дава можност да ги носиме и во слободно време и во канцеларија.


Со спортски обувки

Како што можете да видите, опсегот на можности при комбинирање на исечени панталони со спорт е доста отворен. Тие работат добро со модели од сите височини, бои и материјали.


Со чевли

За изглед подготвен за канцеларија, изберете модел со сарторијален крој и додајте ги најдобрите чевли за облекување. Кога станува збор за чорапите, ако сакате нешто трезно, побарајте исти бои како панталоните, но барем неколку нијанси посветли или потемни. Можете исто така да му дадете ефект на уличен стил, ако се обложувате на дезени или боја што не е поврзана со панталоните или чевелот.


Со чизми

За да ги носите со чизмите од Челси, важно е исекот на панталоните да е слаб или тенок. Широконогите исто така работат, се додека се заострени, односно со конусна форма. Она што го бараме е да избегнеме нашите стапала да станат премногу мали во однос на дното на панталоните.

Оваа комбинација најдобро функционира кога и панталоните и чизмите се црни.. Чорапите се задолжителни (исто така во црна боја) на ултра кратки модели на нозе, како оние на десната страна. Кога просторот што останува помеѓу чизмата и панталоните е минимален, можеме да сториме и без нив ако сметаме дека е соодветно, како во моделот лево.


Без чорапи

Исечени без чорапи ќе ни дадат атрактивен или боемски воздух, во зависност од типот на обувки што ќе ги избереме, како и остатокот од облеката. Ако се обложувате на оваа формула, која не е исклучива на која било сезона (важи и за топлите и за студените месеци), не заборавајте на вашите невидливи чорапи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.