Десет стилски парчиња за грбот во канцеларијата

Подготвувањето на плакарот за враќање во канцеларијата е една од неизбежните задачи на крајот на летото. Добар метод за да се обезбеди стилско враќање е добиете преглед на нашиот репертоар на паметни делови и видете како можеме да го подобриме.

Кошули, фини џемпери, блејзери, мантили за дожд ... Следното е десет парчиња што ве охрабруваме да ги земете предвид за вашиот канцелариски изглед оваа есен:

Врвот

Манго

Од Масимо Дути истакнуваме, овој тенок памук, најлон и волнен блејзер, стилски мантил за дождливи денови и основна канцелариска облека: небесно сината кошула.

Комо алтернатива на кошулите, две парчиња од Зара, и двете во разноврсна темносина боја. Тоа е поло кошула со долги ракави и фин џемпер со кружен врат. И запомнете дека ова лето можете да ги користите и вашите паметни поло маици. И за работните места со порелаксирани кодекси на облекување, овој велур-бомбардер од Манго.

Долниот дел

Топман

Манго

Панталоните со сива облека се неопходни во плакарот на работникот на канцеларијата. Ова се два модели до глуждот, лесни и во светли тонови, идеални за полувреме.

Во врска со обувките, ние предлагаме неколку рафинирани Brogue и мокасини, кои можете да ги најдете кај Г-дин Портер. Ако се осмелите да одите по трендот на атлетика, патиките исто така ќе бидат одличен придружник за вашите тимови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.