XNUMX одлични парчиња за славење на музичката треска во маици

Музички маици

Во последно време, синџирите на облека станаа неисцрпен извор на музичко тргување, особено музички маици.

Постојано искушение за колекционерите и обожавателите и едноставен, но сепак кул начин секој да додаде карактер на својот изглед на слободно време. Носете го со фармерки, па дури и џогери и имате комбинација што секогаш работи.

И покрај тоа што биле историски поврзани со рок-бендови, модерните музички маици (во најмала рака, бидејќи имаат тенденција да создаваат зависен ретро ефект) го исфрлија тој корсет, нешто што им беше од голема корист и придонесе за нивно зближување. Сега ги играат сите музички жанровиОд поп до хип-хоп до рап.

H&M нуди и трговски марки за класични бендови, како што се Guns N 'Roses и Nirvana, како и современи, како што е Bring Me The Horizon. Тие се карактеризираат со тоа што се економични и трпат значителни попусти во времето на продажба. Погледнете ги лавиците за продажба и веројатно имате среќа.

Сезона по сезона, шведскиот гигант ја одржува својата посветеност кон овој тип на кошула, која Престана да се фокусира како тренд да стане скоро основен повеќе.

Ако сакаш рап и хип-хоп, размислете да се упатите кон Urban Outfitters, кој има музички маици од легендите како 2Pac и Beastie Boys во нивната колекција.

Ниту американската компанија не заборава на рок. Како доказ, оваа вознемирена маичка од Лед Цепелин, која може да помине за оригиналот од нивната турнеја во Америка во 1975 година.

Конечно, оваа маица „Несоодветни“ од Pull and Bear, друг ланец кој, иако во помала мера, обично ја користи оваа облека во своите колекции за да ги израдува колекционерите и fansубителите на кул-отпечатоци воопшто.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.