Десетте најдобри класични часовници под 60 евра

Часовник за класичен дизајн на Касио

Кога гледате остави добар впечаток На деловна средба, интервју за работа или прв состанок, дефинитивно треба да се свртите кон класичните часовници.

Следното е десет модели кои фантастично ќе ги надополнат вашите костуми во замена за инвестиција помала од 60 евра. Погледнете колку префинетост имате на дофат на раката по популарни цени.

Кожни ремени, златни и сребрени футроли и бр нема предмети што го одвлекуваат вниманието од она што е навистина важно: местото каде што се насочуваат рачките, или што е исто, времето.

Тоа се карактеристиките што треба да ги има добриот класичен часовник кои заслужуваат да станат дел од вашиот арсенал додатоци. Дигиталните модели се во ред за спорт и сончање на плажа, но за останатото време, вашиот зглоб заслужува подобро.

Основно парче во формалниот изглед на минатиот век, оваа класа часовници продолжува да биде а симбол на добар вкус при облекување, и сè укажува на тоа дека ќе продолжи да биде долго време.

Со исклучок на моделите Марк Медокс, Понтина и Вицерој (на продажба на страницата Ел Корте Инглес), остатокот може да го најдете на ASOS.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)