Декалогот на добриот господин според Giorgорџо Армани

Џорџо Армани

Џорџо Армани, иконата за мода и добар вкус, открива во Тајмс онлајн тајни за живот со успех и стил. Смешно е што тој не само што зборува за естетика, туку дава и совети за став, дисциплина и самодоверба. Еве 21 совет од Армани:

1. - Чевлите се клучното парче во вашиот стил, не штедете на трошоците.

2. - Точната рамнотежа помеѓу работата и животот е клучот за среќата.

3. - Црната и морнарската боја се бои што ќе направат да изгледате потенок. Можете да експериментирате со различни форми и текстури, но задржувајќи ги овие бои.

4. - Не вложувајте премногу напор во облекувањето. Најмногу стилски мажи се оние кои се чини дека не се обидуваат многу за да го постигнат тоа. Бидете свои и користете ја модата за да се изразите.

5. -
Ако вежбате спорт со интензитет, ќе градите мускули во најневообичаените области и ќе мора да започнете да размислувате за скроени одела.

6. - Ако сакате да изгледате помладо, останете млади. Грижете се за себе и не пијте премногу, не пушете и не легнувајте премногу доцна. Клучот е дисциплина.

7. - Имате физика што ја имате. Не трошете го својот живот обидувајќи се да го промените она што не можете да го промените. Подобро е да го искористите најдобро што имате.

8. - Да имате секси изглед не зависи само од вашата фигура. Тоа е прашање на доверба и самодоверба.

9. - Физичките вежби не само што го подобруваат вашиот изглед, го подобруваат расположението и прават да се чувствувате попријатно со себе.

10. - Некои машки модели успеваат да ја задржат класата и стилот во секоја ситуација. На пример, Кери Грант и Georgeорџ Клуни.

11. - Јакната е основата на вашата гардероба. Дека е соодветно на вашата фигура и дека е добро изработено, така што ќе ве направи да се чувствувате пријатно и да ви дава самодоверба.

12. - Квалитетната и стилска облека може да ви помогне да ја зголемите вашата самодоверба и да ги подобрите вашите перформанси.

13. - Угледот може да биде како пар лисици кои ве држат врзани за одреден стил или начин на дејствување. Подобро не знаат што точно правите.

14. - Вие знаете повеќе отколку што мислите дека знаете и можете да направите повеќе отколку што мислите.

15. - Со класичната црна вратоврска над белата кошула и црниот костум секогаш ќе бидете во право на кој било вечерен настан.

16. - Изберете дизајни кои не се премногу светкави и задебелени отпечатоци. На овој начин вашата гардероба ќе одолее на промената на модата.

17. - Додатоците стануваат сè поважни за машката мода. Инвестирајте во добри чевли, ремени, чанти, вратоврски итн. и можете постојано да ја измислувате вашата гардероба. Се разбира, изберете бои кои добро се комбинираат.

18. - Келнска вода што ви се чувствува добро може да направи разлика. Тоа е првото нешто што луѓето го забележуваат кога влегувате во соба, и последното нешто што луѓето го забележуваат кога излегувате надвор.

19. - Бидете храбри и држете ги своите убедувања. Не грижи се да одиш против другите.

20. - Драго ми е што гледам дека мажите денес сакаат да бидат стилски и повторно да се облекуваат добро. Гранџ не беше добро време за мене.

21. - Колку и да се трудам, никогаш нема да го натерам Сем acksексон да излезе без капа!

Исто така се гледа во Мода


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.