Машки чанти… да или не?

Во моментов живееме во општество кое е многу „отворено“ во некои работи, а многу е затворено во други. Чанти, според мое мислење, треба да бидат прифатена и кај жени и кај мажи. Вистина е дека кај мажите најпопуларни се класичните кожни „покети“ кои се врзани за зглобот. Не ги сакам овие, но би сакал да одам чекор понатаму… Мислам дека чантите се многу погодни и даваат многу стил во секоја пригода.

Не мора да бидат женствени како розова или една со многу бои, па ако ви се допаѓаат повеќе дискретни и машки, оние што ги предлагам на фотографиите се одлични и можат да се комбинираат совршено без да имате многу женствен допир (за оние што сте повеќе класици, се разбира).

Тука имате:Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Андрес Масијас dijo

  Ми се чини дека иако не е лоша опција, јас не би го сторил тоа, едноставно затоа што би се чувствувал како влошка, ништо подобро од тоа да не носиш ништо во твоите раце, да одиш опуштено и свежо, без страв да изгубиш нешто во основање и така натаму. Одлична оваа веб-страница! Научувам многу од неа.

 2.   Андрес Јарамило Х. dijo

  Здраво, ја сакам идејата за чанти, но идејата дека станува збор за додаток како што вели Андрес Макиас е во право, иако сè уште не можам да излегувам без чанта, актовка или торба за рамо што има стил и разлика. 

 3.   Ариех Арихак dijo

  Ја мразам оваа идеја. Збогум машкост. Тие изгледаат како педер. и тоа е вметнување, Мажите мразат (за разлика од жените) да имаат раце свртени кон нешто ... Но, псс меѓу вкусовите ...

  1.    итно да полудиш dijo

    Ви благодариме за вашиот коментар и вашето мислење.
   Ако не ви се допаѓа идејата, мислам дека е одлично што ја коментирате, имате потполно право, но непочитувањето нарекувајќи ги мажите „педери“ кои не се плашат да се изразат себеси преку модата или одат чекор подалеку со мешање на трендовите за мене доста лошо образована, бидејќи поделбата на облеката меѓу половите, како што се здолништата за жени и панталоните за мажи, е наметната од прилично затворено и конзервативно општество кое става вето на слободата на изразување многу години, всушност, не разбирам што проблемот е во тоа што изгледаат како „квирс“, дали има нешто во тоа?

   Благодарам

  2.    Социјално расположение dijo

   Ариех, едно е да коментираш вест, која ја цениме, а друга е непочитување со навреди. Секој коментар што е непочитувачки или навредлив или што го сметаме за навредлив, автоматски ќе се избрише. 

 4.   Едмундо Оливер dijo

  Секако, НЕ кажувајте ги ограничувањата и предрасудите, како додаток, мажественоста е релативна, а во реалноста е аналог на женственоста и не е спротивставена како сексистички и блиски луѓе, за да веруваат и од друга страна што го употребува зборот ИНСУЛТАЦИЈА, ПОГРЕШНА И СМЕШКА.