Грешки што треба да се избегнат на страниците за контакт

страници за контакт

Фејсбук, Твитер, Тиндер, Инстаграм. Сите тие ни дозволуваат проектирајте го нашиот имиџ, дадете го нашето мислење и се надеваме дека запознавме некого многу интересно. Но, има многу повеќе страници за контакт.

Обично, социјални мрежи Тие можат да предизвикаат два вообичаени проблеми: или премногу не експонираат или едноставно не можеме да се снајдеме од тоа. Веб-страницата за средби може да биде најдобрата опција.

Фејсбук не е дневник

Со социјалните мрежи покажуваме малку кои сме, но овие никогаш не треба да станат личен дневник. Ако сакате да имате привлечна слика, објавете само хитови. Други видови лични проблеми ќе направат да изгледате како комплициран маж.

Прифатете лажни профили

Сè може да се каже од анонимност, и се чини дека се тип на жена која нема никаква врска со реалноста. Бидете многу внимателни со лажните профили.

врзи

Прифатете странци

Профил каде додаваме само членови на семејството е монотон, но исто така не е точен прифатете ја секоја покана на следење. Една опција е да отворите профил за доверливи контакти и да имате друга социјална мрежа за „странци“. Твитер е совршен за второто. И во социјалните мрежи, и во страници за контакт, никогаш нема да ја дознаеме реалноста за лицето од другата страна. Дури и сликата на профилот може да биде лажна.

Која страница е точна

Сите страници за контакт и страниците за средби на мрежата не се исти, ниту се препорачуваат сите. Ако сакате да имате добро искуствоизберете ја страницата за запознавање мудро. Бидете внимателни со бесплатните, бидејќи таа одлика може да ја претвори страницата во фиока каде што сè одговара.

Кои се твоите очекувања?

10ените XNUMX и принцовите шармантни, или тие не постојат, или тие се многу скриени. Веб-страница за запознавање не се разликува многу од реалниот живот и мора да бидете реални со она што го имате и она што го барате.

Брзаат

Мажите грешат што сакаат да одат на состанок и да го имаат сега. Ако бараме датираме на страниците за контакт, за долгорочна врска, трпеливоста е една од основните алатки. Со дијалог гради доверба.

Правиот профил

Добра сликаОнаму каде што се појавувате чисти, избричени, дотерани и во елегантна, фит, лежерна или секси облека, во зависност од тоа што сакате да го покажете, важно е да привлечете тип на луѓе што ги сакате или што ви требаат.

Точно пишување

на правописни грешки тие ќе повлечат добар број корисници, со кои би сакале да контактираме.

Реалност и фикција

Во која има многу хемија на Интернет, Не значи дека ова важи на вистински датум.  Гестови, изглед, начин на смеење, итн., Постојат многу варијабли што можат да го означат успехот или неуспехот на датумот.

 

Извори на слика: AR Magazine / El Confidencial


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)