Доказ за господа: Лакост Л! Ве

лакосте! оди

 

Ние ги отвораме уште еднаш нашите тест страница да, во оваа пригода, го претстави најнов мирис од фирмата добро позната по своето иконско лого; непогрешливиот крокодил од Лакост.

И ние го правиме тоа со еден од нивните најнови машки мириси. Лакост Л! Ве е новиот и смел парфем од Lacoste кој изненадува и за неговиот оригинален дизајн и за неговиот посебен мирис.

Со дизајн исто толку архитектонски, колку што е минималистички, шишето со Лакост Л! Ве  предвидува дека се соочуваме со поинаков мирис. Оригинална коцка претставена во многу наутички спектар на бои - сина кобалт, бела и црвена боја, во која сјајот на стаклото е во контраст со мат предните панели. А. парфем дизајниран за модерен, урбан и космополитски човек кој создава свој стил и не знае „не“ за одговор.

Со цел на поставете стил и инспирирајте креативност, мирисот на новиот парфем Lacoste носи динамика и оптимизам. Е свеж но истовремено и интензивен. Тој е жив, енергичен, но исто така има и многу освежувачка киселинска точка. Со влезна нота обележана со интензивен мирис на свежа вар, водни сензации и зелени лисја во срцето на мирисот, и дрвени врвни ноти со нијанси на црн сладок корен На кратко, мирис со умерен интензитет, но со сила, софистициран, но истовремено и со многу безгрижен, лежерен и спортски допир. Совршен парфем за летни попладне, и ве предупредувам дека ве закачува. Откако ќе го пробате, нема да можете да живеете без него


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.