Одморите обединуваат или одделуваат парови?

паровите

Празници за парови. Време за уживање, споделување, loveубов. Моменти за продлабочување на идилата, романтиката, страста.

Одењето на одмор за парови е а време да се тргнеме од рутината, откријте нови места, пробајте други вкусови, откријте го светот. И, исто така, повторно откријте ја саканата личност. Но, може да послужи и за одвојување повеќе.

Она што за некои е слика на рајот на земјата, за други може да биде истиот пекол. На дното на сето тоа е ситуацијата во врската. Не е исто да има некои специфични несогласувања, да има навистина далечина.

двојка

Статистиката обично покажува скок на бројот на разводи кои доаѓаат на есен. За некои специјалисти, ова во основа се должи на фактот дека односите што ги влечат проблемите од пролетта и се обидуваат да ги решат со заеднички празници, обично постигнуваат спротивен резултат.

Поминување на летото, дистанцирање од секојдневниот живот, споделување на шумливи моменти и луди ноќи, обично служи како мелем. Но, сè додека нема цврста волја да се придвижи напред во двата члена на врската, „илузијата“ за благосостојба згаснува со завршувањето на партијата.

Што започнува лошо, завршува лошо?

Повеќето парови кои одат на одмор со проблеми меѓу нив, тие се враќаат со уште поголеми проблеми.

Како општо правило, се случува и спротивното: солидни парови, посветени на нивниот сојуз, на крајот на деновите за одмор и релаксација, тие изгледаат обновен и уште повеќе за inубен.

Но, секое правило има свој исклучок. Исто како што има руптури, така и преку празниците може да се даде импулс на паровите, надминете некои специфични кризи. 

Ако го предложивте ова лето, имате празници како последното очајно прибегнување за да ја зачувате вашата врска, не се предавај пред да тргнеш во битка. Планирајте добро, одберете место полно со романса и исполнете се со илузија.

 

Извори на слика: Повеќе животни психолози Малага / Социјална технологија


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)