Часовници во боја на Ноули

Во последно време гледаме како трендовите се однесуваат на боја се воведуваат во светот на правење часовници. Можеби не толку во правењето часовници сфатено како накит, туку во пообичните парчиња, кои стануваат а дополнување повеќе за нашиот секојдневен изглед. Во овој контекст, фирмата Ноули поседува широк спектар на часовници во боја.

Оваа фирма е сопственост на компанија Марти де Релојерис СЛ. Еден семеен бизнис часовничар основана во 1954 година која е посветена на сите сектори на часовничарството. Во моментов опфаќа четири големи области: продажба на резервни делови, поправки и услуги по продажбата, обука за часовници и сопствени брендови, меѓу кои е и фирмата Новли. Затоа е бренд со многу искуство и одредена традиција кога станува збор за часовниците.

Часовниците што се појавуваат на сликите на статијата се во рамките на Флеш колекција на потписот. Како што може да се види на првата слика, фирмата има 18 колори од истиот модел, покривајќи a широк спектар на бои. Иглите, броевите и многу повеќе детали Тие се во бела боја во контраст со бојата на часовникот. постојат три големини: мала, средна и голема, последните две се наменети за машката публика.

Фирмата има други модели во рамките на истата колекција, како оние на втората слика. Со црна или бела нараквица и кутија во боја. Деталите за круната се во иста боја како куќиштето и внатрешните раце и броевите во бело. Лично, во рамките на секојдневниот стил на часовникот, сметам дека црната нараквица е поелегантна.

Сите часовници имаат движење на кварцНеговата потопни потопи 30 метри и тие се направени во пластика многу отпорен и лесен, со a тежина помеѓу 30 и 40 грама Според големината. Неговата цена е околу 25 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.