Сандали со гладијатор за мажи

римски-за-мажи

Ние секогаш зборуваме за мода, но со почит кон сезоната во која живееме. Денес ќе го поставиме трендот и ќе разговараме за тоа што следува во следната бореална сезона.

Ако сакате да бидете модерни оваа сезона, треба да користите гладијатор или римски сандали. Да, оваа сезона тие доаѓаат и за мажи и сезоната пролет / лето 2010 година ќе биде бес.

Идеални за секојдневна облека, овие сандали ќе бидат во различни материјали, од мат кожи до оние со обетки и груб дизајн.

Дали ќе ги носите овие сандали? Theештината завршува тука, но ќе почекам да ги искористам следната сезона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

12 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   MGRX dijo

  Што ако би носела?
  Барав некои што манго ги зеде пред околу 2 сезони ...

 2.   паул-бертелон dijo

  Не знам ... првиот к излегува на фотографијата не знам ... а другите што излегуваат се многу гладијатори.

 3.   Ernesto dijo

  Вистината е, би чекал да видам дали е тоа само сезонски тренд или дали се тука да останат. Јас не би ризикувал да купам чевли (кои се трајни) кои траат само една сезона.

 4.   Хулио dijo

  MGRX, ги добив оние од Манго што ги кажуваш минатата сезона, а исто така и претходната, иако сум од Шпанија. Оваа година ќе ги купам повисоки, но лошото е што ланците како Зара, Манго или H&M не ги прават толку високи за мажите.

 5.   Хозе dijo

  Тие се мртви затоа што се нови, тоа е најдоброто што можев да го видам
  Ако ги видам во мојот град, ги купувам без да размислувам двапати
  Па, тоа е како да се види новиот живот
  хокеа е луксузна !!!!!!!!!!!!

 6.   Јави dijo

  Заврши: Патетично
  Удобност: Нула
  Елеганција: Нула
  Кутри: 100%
  Овој чевел, како и многу други модели што денес постојат на пазарот се глупости, помилувајте го изразот. Тие имаат излез само затоа што се во мода и бидејќи модата е она што сите јагниња го сакаат, добро, да си ги наполнат џебовите!
  Обувки веќе не се произведуваат онака како што Бог има намера, а уште помалку кога станува збор за машки обувки. Не се бара удобност или дизајн, само моделите со болна завршна обработка се произведуваат со материјали како што се пластика, кожа од кожа, итн. така што трошоците за производство на облеката се минимални и подоцна продавајте ја на потрошувачот за многу повисока цена само затоа што е „бренд“.
  Тогаш се разболувам кога гледам и мажи и жени со одвратно запоставени, деформирани и уништени стапала од лошо третирање со нив.

 7.   Пепе dijo

  Јави конечно прочита нешто кохерентно, чапо за вашиот коментар.

  Човечката мода е потсмев на самиот себе, не знам какви дизајнери постојат денес, но тие оставаат многу да се посакаат поради нивната немагинација и недостаток на вкус и почит… ..

  5-те „карактери“ што се појавуваат на фотографијата затоа што мислам дека не се модели и ако се, тогаш ... Подобро да не додавам повеќе.

  Прва што излезе во бело со најсмешно одело и што не би носела ниту хомосексуалец ... како јадете тоа да имате панталони што не стигнуваат дури до глуждот и на крај да стават обид за сандали ?? .. joer es Дека ова е фатално, може да биде посмешно?

  Вториот носи ??, мајмун со хеланки или маја ?? и некои „сандали“ добар Бог. Нема да се преправаат дека продаваат такво нешто, нели?

  Третото, и покрај тие „шорцеви“ од кокошки пердуви, ми се чини најнормално и изгледаат сандалите, единствените спасени.

  Четвртиот директно од северот на планетата Марс. подобро да не коментирам повеќе ... а уште помалку од неговите сандали ...

  Од петтиот… мора да кажам еден збор за оваа коза-мајмун. те молам.

  Како и да е, мислам исто како и Јави и дека додавам дека овие луѓе не исмеваат, модата не го зема предвид човекот, срамота е.

 8.   Пепе dijo

  Ернесто сега одам со тебе, и покрај почитта што може да ја имам кон остатокот од луѓето, навистина жалам за луѓето што мислат како тебе, затоа што ако купам нешто тоа е затоа што ми се допаѓа и го гледам нешто различно, тоа е првото нешто, не сакам да бидам повторен хром… .. И во случај да купам нешто што е модерно (бидејќи ако го направев тоа е затоа што и онака би сакал) ќе ми беше грижа за една краставица што следното лето веќе не беше во мода, бидејќи Ако треба да бидам свесен за смешната мода и ова лицемерно и болно општество, подобро е да се фрлам од четврти кат.

 9.   marcos dijo

  Се согласувам со последните два коментари, ова е базофија.

 10.   hnони dijo

  не валкај ги тие глупости флип апостои, тие се за хомосексуални ками или луди. Јас би го ставил тоа срање како човек дека сум тоа што им се случува на мажите што сакаат да ги стават тие срања

 11.   фернандо августо dijo

  Па, ми изгледаат како родители, јас ги купувам! каде ги продаваат?

 12.   Симон dijo

  Ако би ги купила од дечко број три, за мене тие не гледаат ништо женствено како што изгледаат како родители, останатото е прашање на вкус, поточно не би биле ками носени сандали БОГ ГИ ПОВЕЕЛИ НАВРШИТЕ СО КРЕАТОРОТ и тие СЕ ЕДНОСТАВНИ И СО САНДАЛИ И БЕЗ САНДАЛИ ЈАС СУМ 100 ЕТЕРОСЕКСУАЛЕН ЧОВЕК ОКЕА, ЛОГОСТИ