Намалување на гелови за стомак

Во последно време видовме дека намалување на креми стомачни масти, но дали тие навистина ќе функционираат како што велат? Дали ќе бидат толку непогрешливи без практично вежбање спорт? Она што го знаеме е дека кремите тие не прават чуда и ако сакаме нешто навистина да работи, треба да направите малку од вашиот дел за гелот да го има посакуваниот ефект. Затоа мора да го придружуваме со спорт и здрава исхрана, елиминирајќи ги калориите колку што можеме.

Гелите за напивање на стомакот прават зголемување на циркулацијата на крвта околу областа каде што сме го ставиле кремот. Со ова гарантираме дека мастите не се акумулираат во оваа област и течат брзо, постигнувајќи подобра дренажа во стомакот. Но, ова не согорува маснотии, затоа треба да јадеме здрава исхрана и да вежбаме.

За да добиете силен стомак најдобро е да го направите тоа абдоминална, иако ние мора да ги елиминираме мастите со вежби за согорување на маснотиите аеробик како трчање или спинување.

Гелите за напивање на стомакот обично се применуваат од noche, користејќи a ладен систем така што крвта тече брзо. Тие постојат во различни брендови, но најкористените се следниве:

  1. Намалувач на стомакот од соматолин: Иако цената е една од највисоките (41,90 евра), ако ја користите секојдневно, навистина работи. Може да бидат потребни повеќе од две недели за да се реализираат резултатите, но спортување и со добра диета ќе ги забележите резултатите.
  2. Кларинс Мажи Абдо Фермете: Тој е еден од најскапите (31,90 евра), лесно се апсорбира и не обојува. Овој гел содржи кофеин за да помогне во елиминирање на маснотиите. Неговиот мирис не е силен како и другите гелови за редукција.
  3. Биотерм Хом Абдоскалпт: добра вредност за парите (околу 27 евра за 200 мл.). Ја остава вашата кожа многу мазна и мека.
  4. Гел за редукција на Меркадона 9.60: цената е одлична (5 евра за контејнер од 150 мл.) Се нанесува како и остатокот и ги има истите резултати, иако малку побавно, од другите.

Затоа, она што треба да го направиме за да ги намалиме мастите во стомакот е да носиме а здрава и урамнотежена исхрана, направи спорт и ставете гелови за редукција за да ви помогнат да тонизирате, но во никој случај нема чуда кога ќе ги додадете овие креми. Мислам дека ќе го испробам оној Меркадона, дека цената не е лоша, и јас ќе ти ги кажам резултатите.

Слика и извор | Здраво


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.