Гелови за бричење и важноста на дефинирање на брадата

Бен Афлек со брада

Бен Афлек ја дефинира својата брада во пределот на јагодичките и вратот

Денес сакаме да препорачаме производ за лична нега на оние од вас кои имаат брада, мустаќи или коза. Станува збор за гелови за бричење, кои, не правејќи пена, ни олеснуваат да ја дефинираме по наш вкус.

И тоа е многу комплицирано разграничи ја брадата користејќи традиционални пени за бричење, бидејќи тие не ни овозможуваат јасно да ја видиме областа низ која поминува ножот, нешто што, ако не бидеме крајно внимателни, може да заврши со некој друг несакан резултат. Затоа, за да биде полесно и побрзо, најдобро е да ги користите овие гелови кои, бидејќи се транспарентни, ни овозможуваат да ја видиме нашата кожа со целосна јасност.

Важноста на разграничување на брадата

Во последно време, малку трендови им беа пријатни на мажите исто како и оној што не повикува да пуштиме брада. Носењето брада ни овозможува да се ослободиме од секојдневното бричење и иритацијата што ја предизвикува на кожата. Сепак, мора периодично да се ограничи со употреба на нож или а жилет.

Како што знаете, линиите за коса на лицето можат да бидат многу неправилни, па ако не ја дефинирате, вашата брада ќе остави впечаток дека не е негувана. Покрај тоа, тоа исто така ќе ни овозможи да ги дадеме нашите бради начинот што најмногу одговара на нашето лице, како во областа на јагодичките, така и на усните и брадата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)