Чанти од Луј Витон за оваа есен / зима

Најпосле колекцијата машки чанти од Луј Витон за оваа есен / зима инспирирани од „Патната гардероба на еден африкански крал“, таму е Најзабележителни новини во колекцијата се моделите Монограм Хексагон, што им дава на торбите воздух на фудбалска топка што мене лично ми смета за ужасно. Покрај тоа, рачките и прерамките стануваат црни наместо да бидат класичен тон. беж јасно од претходните сезони.

Моделот на сликата е Монограм Hexagone Keepall 45 Bandoulière, кој ќе се најде во продажба за нешто повеќе од 3.500 евра, а комплетирањето на оваа нова линија е исто така Монограм Hexagone Neo Trocadero, торба за рамо слична на кутија, и не е многу естетски да се каже. Може да се набави за нешто помалку од 2.000 евра.

Забележително е наместо линијата Откровение монограм, особено моделот Монограм Откровение 45 Бандолиер. Исто како оној на линија Монограм Хексагон но луксузна кожа во црна боја и со релјефен сопствен отпечаток на моделите на Монограм. Го сакам, многу елегантен. Неговата цена: нешто помалку од 3.000 евра.

Најновиот белег на новата колекција е линијата Монограм Макасар, именувано по село во северниот дел на Мозамбик. Исто како класичниот монограм, но со рачки, прерамки и други детали во црно. Единствениот модел што ми се допадна беше оваа торба за рамо.

Повеќе ја сакам линијата Монограм Откровение, останатото ми се чини чекор назад од претходната сезона.

Имајте час | Преглед на есен / зима на колекцијата Луј Витон


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.