Време „детоксикација“: детоксицирајте го вашето тело со овој домашен рецепт

спанаќ

Иако сме во средината на август, за страшните има уште многу малку назад во дневната рутина. Како после Божиќ, Септември е месец полн со резолуции. Вратете се во теретана, откажете се од цигарите, прочитајте повеќе ... секој има свои цели. Иако не секогаш истата желба да ги добиете.

Es време на детоксикација. Совршено време да детоксикација на телото по ексцесите на летото. Да го наполнам со енергија за новата сезона. И, покрај тоа, време да му помогнеме на нашето тело да се ослободи од токсините. Следно, предлагам домашен рецепт натоварен со природни, богати и многу вкусни состојки.

фармерки

Предлагам рецепт со производи што ќе ни помогнат елиминира токсини и масти. Високо хранливи состојки кои имаат корисни својства за организмот обезбедување на виталност и енергија. Овој рецепт важи како природна алтернатива на енергетските пијалоци, како додаток во исхраната и, покрај тоа, како природен согорувач на маснотии.

Ни требаат следниве состојки: а банана (најдоброто од Канарските острови), а manzana (на зелена се најдобри за овој рецепт поради нивните антиоксидантни својства), неколку моркови свежо, околу 60 грама од суров спанаќ y слаба минерализирана вода да ги зголеми резултатите.

морков

Исечете ги јаболките заедно со бананата и додадете ја пулпата од сокот од морков. Иако може да ги ставите сите состојки директно во блендерот, и веднаш откако ќе додадете неколку спанаќ. Измешајте неколку минути и додадете ја водата. Дајте последно смути. Тресењето Треба да се зема на празен стомак наутро и директно по неговото пијалак за да не се изгубат нејзините својства. Сега во лето можете да додадете мраз за да го направите поладен. Бидејќи е природен рецепт, можете да го земате онолку пати колку што сакате, иако минимум препорачан за да го забележите ефектот на детоксикација е да го правите тоа најмалку три пати неделно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)