E. Tautz пролет / лето 2018 - Патувајте назад во времето во потрага по флуентност

Е.Тауц ја одржува својата волја за закрепнување во XNUMX век таа флуидност што ја имаа машката облека во минатото.

Шкотланѓанецот Патрик Грант се појави на пистата на лондонската модна недела за мажи 24 погледи кои не штедат на ткаенина или вкус на ретро мода:

И долго и кратко, панталоните се клучното парче од предлогот од британската фирма за следната пролет / лето.

Плисирани панталони во неутрални тонови што Грант ги носи во естетиката од минатиот век, подигање на половината и проширување на нозете. Со ова, се постигнува ефект што може да биде ретро или авангарда, во зависност од тоа како го гледате.

Течноста и пространоста на облеката не го спречува дизајнерот да создава добро дефинирани силуети во повеќето погледи. Грант носи јакни со ремени, исечени јакни и напикани врвови за да ја обележи линијата на струкот.

На врвот, наоѓаме од маици со кратки ракави до кошула + вратоврска, носени индивидуално или комбинирани нејасно со блејзери и јакни.

Колекција која зрачи со едноставност и спортски карактер, што додава на тоа потрага по нови силуети на кои сме сведоци веќе подолго време во машка мода.

Класичен естетски код, иако со обновен воздух, обележан со широки панталони и анахронизам на цврсти бои и риги и карирани мотиви.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.