Време на сила Рафа Надал ограничено издание

Како Пау Гасол и Елса Патаки, амбасадори на брендот „Тајм форс“, тенисерот Рафа Надал има своја колекција часовници. Шпанската фирма за часовници има вкупно девет модели посветени на фигурата на Надал, четири од линијата Сениор, три од јуниорската линија и два од ограничено издание. Сега, Time Force ја проширува колекцијата Рафа Надал со нов часовник за специјално издание инспириран од најважниот шпански тенисер во историјата.

Новата „Time Force Nadal Collection“ е класичен и функционален дизајн часовник што ќе се продава како ограничено издание. Рафа Надал служи како модел за ова лесен и елегантен часовник, во спортски стил, изработен од карбонски влакна во комбинација со челик на нараквицата. Вклучува хронограф, календар и е водоотпорен до 100 метри.

На секое од парчињата ќе биде врежан соодветниот сериски број за да се потврди неговата ексклузивност и Тоа ќе биде придружено со посебен случај со држач за часовници потпишан од Рафа Надал. Покрај тоа, тој вклучува дополнителен гумен ремен и шрафцигер за да може лесно да ги разменувате ремените.

Преку ТопСтајл


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Фелипе Руиз Гарсија dijo

    имајте една бесплатна Фелипе Руиз Гарсија од Картагена

бул (точно)